Ziraat Bankası Kadın Girişimci Kredisi

Ziraat Bankası, kadın girişimcilerinin iş girişimlerini desteklemek adına diğer kredi paketlerine oranla oldukça avantajlı bazı kredi fırsatları sunmaktadır. Özellikle ülke genelindeki iş gücü dağılımındaki erkeklerin oranının yüksek olmasından dolayı son yıllarda ev kadınları için artan iş yeri açma kredi çalışmalarına da yüksek destek veren Ziraat Bankası, bu alana da duyarsız kalmadı.

Ziraat Bankası siz değerli kadınların ticari hayatlarında da güç sahibi olabilmesi ve kendi ekonomik özgürlüğünü elde edebilmesi için birbirinden avantajlı ve karlı bankacılık hizmetlerini kapsayan Kadın Girişimci Destek Paketi adı verilen bir fırsat sunmaktadır. Bankacılık ürün ve hizmetlerinin yanı sıra, Kadın Girişimci Destek Paketi içerisinde Hazine Destekli Kredi Garanti Fonu (KGF) desteği sayesinde oldukça düşük faiz oranları karşılığında yüksek miktarlı krediler çekmeniz mümkün kılınmaktadır. Bu kredi fırsatlarını ve bankacılık hizmetlerini kullanarak hayalinizdeki iş yerini açarak siz de birer girişimci ve iş kadını olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kadın Girişimci Kredisinden Faydalanmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ziraat Bankası’nın kadınları iş hayatına teşvik etmek ve onları desteklemek amacı ile başlattığı Kadın Girişimci Kampanyası dahilindeki fırsatlardan yararlanabilmeniz için gereken belgeler vardır. Bu belgeler aşağıda sıralandığı gibidir:

  • Ziraat Bankası internet bankacılığına bağlı bir adet Ziraat Bankası hesabı
  • Otomatik ödeme talimatı verilmiş iki adet fatura kaydı
  • KOBİ kart ürünleri

Ziraat Bankası Kadın Girişimci Kredisinin Özelikleri Nelerdir?

Ziraat Bankası Kadın Girişimci Kredisinin sunduğu hizmet yalnızca düşük faizli ve uzun vadeli bir kredi çekme fırsatından ibaret değildir. Tersine, Ziraat Bankası, özellikle işinizi kurduğunuz ilk süreçlerde sürekli olarak desteğe ihtiyaç duyduğunuzun farkındadır. Ticari hayata yeni atılmış özel girişiminizin ilk dönemlerinde her türlü alım ve satım işlemlerinde devletin desteğini yanınızda hissedeceksiniz. Bu destek, Ziraat Bankası Kadın Girişimci Kredisi çerçevesinde Sağlanacaktır. Dilerseniz beraber bu paket dahilinde size ve yeni iş yeri girişiminize tanınacak olan ayrıcalık ve avantajları inceleyelim.

  • Ticaret sürecinizde internet üzerinden çok sayıda ödeme yapmanız gerekecek. Bu ödemelerinizde ise son derece yüksek masraflar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Fakat Ziraat Bankası Kadın Girişimci Kredisinden yararlanıyor iseniz internet bankacılığı ya da cep bankacılığı üzerinden yapacağınız tüm havale ve EFT işlemleri tamamen ücretsiz olarak tanımlanacak.
  • Kredilerinizin tahsis masrafları oldukça yüksek olabilmektedir. Bu konuda da size ayrıcalık tanıyan banka kredi tahsis masraflarında size özel yüzde 50 indirim uygulayacak.
  • Kobi kart, işyeriniz için tüm ihtiyaçlarınızı karşılarken yanınızda olacak özel bir Ziraat Bank kart hizmetidir. Kobi kartı kullanırken yıllık faiz ücreti ödemek durumunda kalmayacaksınız.
  • Eğer teminat mektubu hizmeti almak isterseniz özel bir komisyon talep etme hakkınız olacak.
  • Size ve birinci dereceden yakınlarınıza özel Bireysel Emeklilik Planı teklifleri alacaksınız ve bu tekliflerden dilediğinizi reddedip dilediğinizi kabul edebileceksiniz.

Hep birlikte incelediğimiz üzere Ziraat Bankası devletin de desteğiyle kadın girişimcilere ayrıcalık tanıyor ve onlara iş kurmaları, ülke ekonomisine katkıda bulunmaları ve kendi ayaklarının üzerinde durması konusunda destek oluyo. Daha önce Ziraat Bankası’ndan girişimci kredisi kullanan hanımlar varsa tecrübelerini ve konuda eksik gördüğü noktaları bizlerle yorum olarak paylaşabilirler. Kadın girişimcilere yönelik alternatif banka kredisi ve devlet desteklerini paylaşmaya devam edeceğiz.