Telefondan İş Yapmak: Evde Çağrı Merkezi İşi

Son dönemlerde en çok araştırılan ve en çok uygulanan iş fikirleri telefondan yapılan iş fikirleridir. Bu yazımızda sizlere telefon üzerinden yapılabilecek evden iş fikirleri derlemesi hazırladık. Bu yazımızı okuduktan sonra siz de telefondan yapılabilecek iş fikirleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Dilerseniz başlayalım.

Telefondan İş Yapmak Hakkında Bilgi

Telefondan yapılabilecek pek çok iş bulunmaktadır. Özellikle teknolojinin bu denli geliştiği ve neredeyse her işin dijital ortamlar aracılığı ile gerçekleştirildiği şu günlerde müşteri hizmetlerinden firma destek ekiplerine kadar neredeyse şirketlerin her departmanı yüz yüze görüşecek kadar acil bir durum olmadığı sürece telefondan hizmet vermektedirler. Siz de telefondan call center olarak çalışabilir, dışarıya çıkmak zorunda kalmadan aylık düzenli gelirler elde edebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere telefondan yapılan en karlı iş olan evden çağrı merkezi açarak para kazanma hakkında bilgi vereceğiz. Evden çağrı merkezi açarak para kazanma evde belli bir mesai saati içinde telefon ile sürekli olarak bağlantı halinde olmanızı gerektirir. Fakat bunun dışında herhangi bir fiziksel efor gerektirmez. Dilerseniz bu işin ayrıntılarına göz atalım.

Evde Çağrı Merkezi Kurarak Para Kazanma!

Evde çağrı merkezi kurarak para kazanmanız oldukça kolay. Son dönemlerde neredeyse her evde olan bilgisayar ve telefonlara ek olarak sadece birkaç küçük cihaz almanız bu işe başlamanız için yeterli donanıma sahip olmanızı sağlıyor. Evden çağrı merkezi açabilmek için ihtiyacınız olan bazı temel malzemeler var. Bu malzemeleri bulundurduktan sonra evinizin en sessiz odasını seçerek gerekli adımları uygulayabilir ve işe başlayabilirsiniz. Peki, nedir bu gerekli adımlar? Gelin bunlara bir göz atalım!

  • Çoklu mikrofon, bilgisayar, telefon, telefon hattı, anlık notlarınız için ufak bir yazı tahtası, tahta kalemi, bol bol not kağıdı, bol bol tükenmez ve kurşun kalem, kaliteli ve ses verimi yüksek bir kulaklık, Post-it, yapıştırıcı, bant gibi bazı kırtasiye malzemeleri edinmelisiniz. Bu malzemelerin tamamı gerek teknik donanım, gerekse çalışma pratiği açısından size epey kolaylık sağlayacaktır. Evde çağrı merkezi işinde sürekli telefonun çalacağını ve bundan dolayı işlerin bir anda karışmaya oldukça müsait olduğunu unutmayın. Bu yüzden sistemli olmalısınız. Sistemli olmanın ilk kuralı ise kalem, kağıt ve notlar!
  • Kullandığınız odayı iyi seçin. Evinizdeki en sessiz ve en az eşya bulunan oda olması tercihiniz olsun. Ne kadar az eşya olursa emin olun işleriniz o kadar verimli gider. Yoğun çalışma saatlerinizde minimal bir oda her zaman işlerinizi kolaylaştırır.
  • Bu işi devam ettirme sürecinizde daha çok müşteri ya da kullanıcıya hitap edebilmeniz adına birbirinden farklı ödeme sistemlerine izin veren bir sistem kurmaya özen gösterin. İnternet cüzdanları üzerinden, kredi kartı üzerinden, banka üzerinden, havale yaparak insanların ödeme yapmasına izin verin. Bu sayede daha çok kişi size ödeme yapar.
  • Bu süreç içerisinde iyi bir başlangıç yapabilmek için bir firma ile anlaşabilirsiniz. Girişimcilik fikirleri arayışı içerisinde olduğunuzu firmalara anlatabilir ve iyi le ilgilenecektir.
  • Daha sonra bağımsızlığınızı ilan etmenizi ve bir freelancer çalışma alanı oluşturmanızı tavsiye ederiz. Böylelikle tüm gelir size kalır.

Evde Çağrı Merkezi Ne Kadar Kazandırır?

Evde çağrı merkezi işine tek başınıza ve iyi bir çalışma planı ile girdiğiniz takdirde yüksek oranda paralar kazanmanız mümkün. Örneğin günlük olarak çağrı merkezinizi 10 kişi aradığı takdirde yaklaşık 50 TL kazanırsınız. Üstelik kazancınız her geçen gün artar.

Telefondan iş fikirleri için bizi takip etmeye devam edin!

    1. Sevda kurt Aralık 17, 2018

    Yorum Yapın