Mısır Çarşısında Evde Yapılıp Satılan El İşleri

Evde el işi bazındaki ürünleri dikkatle ve özenle üreterek ardından onların çarşılarda ya da pazarlarda satışını gerçekleştirerek sizin de para kazanmanız mümkün! Mısır Çarşısı’nda satılan incili boncuklu onlarca ürüne baktığınızda hiç ‘’bunları ben de yapıp satabilirim’’ dediğiniz oldu mu? Ufak tezgahlarda oldukça yüksek fiyatlara satılan fakat yapımı da oldukça kolay olan ürünler size hiç cazip geldi mi? Eğer siz de bu ve buna benzer çarşılarda satılan ürünlere benzer üretim yapabileceğinizi ve satabileceğinizi düşünüyorsanız şimdi bunu yapmanın tam sırası! Elbette, bir çarşıda ya da bir pazarda stand açmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine sipariş usulü çalışabilirsiniz ya da bir Instagram butiği açıp bu butik üzerinden yaptığınız ürünleri satabilirsiniz. Mısır Çarşısı’nda evde yapılıp satılan el işi ürünler için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Mısır Çarşısı’nda Yapılan Ünlü Ürünler Nelerdir?

Mısır Çarşısı’nda sıklıkla görülen ve ayrıca neredeyse incik boncuk satılan her market ya da mağazada da görebileceğiniz el işi ürünler hangileridir? Bu ürünler evde el işi olarak herkes tarafından yapılabilir mi? Mısır Çarşısı içerisinde el işi ürünlerden hangileri moda? El işi ürün yapıp satmak için nelere dikkat edilmesi gerekir? El işi ürün yapıp satmak ne kadar para kazandırır? El işi ürün yapıp satmak için hangi malzemelerin alınması gerekir? En çok satılan el işi ürünü ne? Bu başlığımız altında yukarıda sorduğumuz soruların tamamına yanıtlar bulmaya çalışacağız. Bu sayede de sizin en karlı ev işini yapmanızı sağlamaya çalışacağız. Şimdi dilerseniz hep birlikte Mısır Çarşısı’nda satılan el işlerini inceleyelim.

Boncuk Tesbih: Boncuk tesbihler neredeyse her ortamda kullanılan, Türkiye’de çok kişi tarafından mükemmel bir hediye olarak görülen tesbih çeşitleridir. Oldukça kaliteli boncuklar ve ipler kullanılabileceği gibi boncuk tesbihlerin de pek kaliteli olmayanları ve çabuk bozulanları vardır. Fakat bu konuda üreticilerin de tüketicilerin de seçim şansı olması oldukça güzeldir. Eğer siz de ben tesbih yapabilirim, tesbih yapıp satabilirim diyorsanız yapmanız gereken şey en kısa sürede hem kaliteli hem de nispeten daha kalitesiz olan iplerden bulmak. Daha sonra ise birkaç çeşit boncuktan kutu kutu satın almak ve bu boncukları tesbihin türüne göre kullanmaya başlamak sizin için en mantıklısı olacaktır. Boncuk tesbih yaparken boncuk renklerinin birbiri ile uyumlu ilerlemesi gerektiğini unutmayınız.

Kolyeler: Kolyeler, en çok satılan el işi ürünlerden bir tanesidir. Özellikle son zamanlarda ip zincirli kolyeler ve taş uçlu kolyeler ünlendiğinden beri, pek fazla fabrikasyon işleme gerek duyulmadan bu kolyeler satılabilmektedir. Bundan dolayı siz de sadece kaliteli bir ip ve estetik taş uçları alarak ve başka hiçbir çaba içerisine girmeden ürününüzün imalatını tamamlayabilirsiniz. Bu ürünler hem fazla efor gerektirmediğinden, hem de çabuk satıldığından karlıdırlar.

Yazmalar: Yazmalar neredeyse en çok satılan el işi ürünlerdir. Bu ürünlerin yapımı biraz daha zordur. Kumaş bilgisi ve el işçiliği gerektirir. Yazmalarınızı yaptıktan sonra küçük tatlı boncuk ve dantel modelleri ile süslemeyi unutmayın. Bu şekilde daha çok ilgi çekecektir.