Kosgeb Kadın Girişimci İş Fikirleri

Birçok kadın girişimci, kosgeb desteğiyle birlikte girişimciliklerini bir adım daha öteye taşımak istiyor. Kosgeb’in sunmuş olduğu desteklerle birlikte birçok kişi kendi işinin sahibi oluyor ve işlerindeki başarıyı daha rahat sürdürebiliyor. Bu destek sayesinde ülkemizdeki genel girişimcilik sayısı da epey artmış durumda. İnsanlar daha cesaretli, daha öz güvenli bir şekilde hareket edebilmelerine imkan sunuyor.

1. Tekstil Atölyesi: Birçok kadın girişimci tarafından en çok kullanılan girişim fikridir herhalde. Her daim ihtiyaç duyulan ve duyulmaya devam edilecek olan bir hizmet olduğu şüphesiz.

2. Kuru Temizleme: Bildiğiniz üzere kuru temizleme üzerine belli başlı makineler, çeşitli fonksiyonlara sahip cihazlar var. Kosgeb desteğini kullanarak bu makineleri temin edebilir ve işinizde hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz.

3. Ayakkabı Satış Mağazası: Sosyal medyada (özellikle instagram) birçok profilin, sayfanın reklam sponsorluklarıyla beraber ayakkabı satışları yaptığına şahit olmuşsunuzdur. Kârı oldukça yüksek olan bu sektörün ekmeğini sizde fazlasıyla yiyebilirsiniz. İnternetin avantajlarını kullanarak işinizi daha büyük seviyelere taşıyabilirsiniz.

4. Baharat Ticareti: Restoranların sıklıkla tükettiği baharat çeşitlerini onlara pazarlamak iyi bir fikir olabilir. Onlara toptan şekilde baharat satmak, bunun sistematiğe dökmek oldukça mantıklı.

5. Ev Yemekleri: Dışarıda yemek yiyeceği zaman ev yemeklerini tercih eden insanları sayısı çok fazla. Sizde kendi becerilerinizle veya iş arkadaşlarınızla yapacağınız yemekleri müşterilere sunmak istiyorsanız doğru adım atmış olabilirsiniz. Kendinize ve sizinle birlikte çalışacak olan insanlara güveniyorsanız, herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

6. Hediyelik Ürün: Sevgililer günü, doğum günleri, çeşitli özel günler, kısacası hediye almak için bir sürü neden var. Hediyelik eşya sektörü de hiç bir zaman bitmeyecek olan yegane sektörlerden. Bu sektördeki payınızı almak istiyorsanız Kosgeb desteği ile hızlı bir başlangıç yapabilir, bir an önce işe koyulabilirsiniz.

7. Çanta Üretimi: Kadın erkek fark etmeksizin üreteceğiniz çanta çeşitleri ile etrafınızda nam salabilirsiniz. Farklı kategorilerde ki iş sahiplerinin ihtiyaç duyduğu tipte özel çantalar üreterek ekstra seçenekler sunmanız, sizi rekabette daha iyi konuma getirecektir. İstek doğrultusunda, hacim, şekil vb. değerlendirmeleri iyi yaparak üreteceğiniz çanta modelleri, her şekilde alıcı bulacaktır.

Sizde kurmak istediğiniz işle alakalı fikir alışverişinde bulunmak istiyorsanız aşağıdan yorum atabilirsiniz.