İşkur Alımları Ne Zaman Açıklanıyor 2019

İşkur Alımları 2018 Açıklandı! Uzun zamandır açıklanması beklenen Sağlık Bakanlığı İşkur 2019 alımları açıklandı! Bilindiği üzere Eylül 2018’de İşkur tarafından Sağlık Bakanlığı bünyesinde kadro açıldığı ve eleman alımlarının başlayacağı açıklanmıştı. Bu kapsamda pek çok kişiden başvuruların beklendiği belirtilmişti. Binlerce kişi bu duyurudan sonra Sağlık Bakanlığına İşkur kapsamında başvurdu ve alımların açıklanacağı günü heyecan içinde beklemeye başladı. Toplam 5 bin kişinin alınması beklenirken başvuran kişi sayısı çok daha yüksekti. İşkur Sağlık Bakanlığı alım başvuruları toplam 10 gün kadar sürdü ve 13 Eylül’de sona erdi. Sonuçlar ise 13 Eylül’den beri bekleniyordu. İşkur Sağlık Bakanlığı alım sonuçlarını bekleyiş sona erdi! Alımlar açıklandı!

İşkur Alımları Kimler İçin Gerçekleşti? İşkur Alım Koşulları!

İşkur Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalıştırmak üzere yaklaşık olarak 5 bin sigortalı eleman alacağını söylemişti. Başvurular ise bu sayıdan çok daha fazla olunca pek çok kişide ‘’acaba alınacak mıyım’’ heyecanı başladı. Peki, İşkur bünyesinde çalışmaya başlayacak olan alınan kişilerin çalışma koşulları neler olacak? Emeklilikleri ne kadar sürecek? İşte tüm ayrıntıları ile İşkur 2018 çalışma koşulları!

İşkur, 2018 Eylül’de yaptığı atamada toplam 5 bin adet Sağlık bakanlığı bünyesinde çalışacak kişi alımı yaptı. Bu alımı yapılan kişiler asgari ücretli olarak çalışacak olan kişiler olarak belirlendiler. Hastanede bilgi işlem ya da diğer departmanlarda çalışmak üzere alınan kişilerin tatil günleri ve yıllık tatil izinleri gibi hakları da normal asgari ücretli çalışanlar ile aynı olacak. Senede bir kere yıllık tatil hakkı bulunacak olan bu kişiler, sigortalı olarak istihdam edilecekler.

Sürekli işçi olarak istihdam edilen kişiler kanunlar uyarınca devletin koruması altında olacaklar. Son dönemin taşeron işçi skandallarından sonra çok kişinin başvuruda bulunduğu bu pozisyona ise sadece 5 bin kişi kabul edildi.

MEB TYP İş Alımı İçin Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Kısa zaman önce özellikle lise, ilköğretim kurumları başta olmak üzere üniversitelerde de çalışabilecek temizlik işçisi alımları için İşkur’a başvurular başladı. İşkur temizlik işçileri başvuruları ne zaman açıklanacak sorusu ise en çok sorulan sorulardan biri oldu.

MEB TYP iş alımına kimlerin hak kazandığı belirlenirken bu işlem kura çekilerek yapılıyor. Kura noter ve katılmak isteyenlerin huzurunda elden çekilerek yapılıyor. Kurada çıkan şahıslar alıma hak kazanmış sayılıyorlar. Her alandaki iş başvurularının kura tarihleri haliyle birbirinden farklı olabiliyor. Peki, MEB TYP İşkur kurası ne zaman çekilecek? MEB TYP İşkur kurasının çekileceği tarih açıklandı! Açıklamalara göre başvurular kısa süre önce bitti ve gerekli dökümanlar hazırlandığında yani 3 Ekim’de kura çekimi gerçekleştirilecek ve pek çok kişi hayallerine kavuşturulacak. İşkur çerçevesinde istihdam edilen pek çok kişi çeşitli haklardan ve devletin korumasından yararlanacaklar. İşkur MEB TYP alımlarının sonuçlarını belli edecek olan kura 3 Ekim gibi saat 14.00 ile 16.00 arasında gerçekleşecek. Milli Eğitim Bakanlığı kadrosunda çalışmak üzere alınacak olan kişilerin kurası da Milli Eğitim’de gerçekleştirilecek. Kura Milli Eğitim Şura Salonu’nda olacak. Kuraya dileyenler izleyici olarak katılabilecekler. Fakat kura çekimine katılmak zorunlu değildir.