Hamileyim Evde Ne İş Yapabilirim?

Gebelik sürecinde evden doğal olarak pek çıkamayan ancak yine de gelir sağlamak isteyen hanımlar, hamileyim evde ne iş yapabilirim, hamilelikte evden çalışabilir miyim ve benzeri sorgularla evde ek iş yapmayı ve aile bütçelerine katkıda bulunmayı istiyorlar. Bu talep hamile kadınlar için son derece takdir edilesi ve bizler de bu konuda onlara ışık tutmak istiyor v güncel bilgiler paylaşmayı amaçlıyoruz.

Hamile bir kadın tahmin edeceğiniz üzere yorucu faaliyetler gerektiren bir iş yapamaz, karnındaki bebeği hiç bir koşulda riske atamaz. Uzun süre ayakta kalacağı ve hatta uzun süre tek bir pozisyonda oturacağı işler gebe hanımlar için uygun değildir. Bu doğrultuda, anne adayı girişimci hanımlar için çalışma saatleri az olan, evde yapılabilecek konforlu işlere odaklanacağız. Aslında hamileliğinizin bu konuda bazı avantajları var ve bunlardan faydalanmanızı istiyoruz. İlk tavsiyemiz hamilelik günlüğü konseptinde bir blog oluşturmanız yönündedir. Hamileliğinizin her gün, hafta ve ayında; bebeğinizde ve vücudunuzda gözlemlediğiniz değişiklikler, yaşadığınız sıkıntılar ve hatta ruh halinizdeki değişimleri bir günlük tutarak bloğunuzda yayınlayabilirsiniz. Böylesine kişisel tecrübelere dayalı bloglar çoğu zaman güzel trafik alıyor ve bir süre sonra reklam geliri elde edebiliyor. Bu konuda ücretli veya ücretsiz blog altyapılarından faydalanabilirsiniz. Ücretsiz blogunuzu blogger.com, host ve domain ile birlikte ücretli blog açmak için de wordpress altyapısını kullanabilirsiniz. Bu konuda ayrıntılı bilgiyi bir başka makalemizde paylaşacağız ancak vakit kaybetmek istemiyorsanız intertte blog açmaya yönelik pratik bilgiler bulabilirsiniz.

Hamile kadınlara evden para kazanabilecekleri diğer bir iş tavsiyemiz ise, hamileliğinizi fotoğraflayıp stock fotoğraf sitelerine satmak olabilir. Pek çoğunuzun internette karşısına çıkmıştır, gebe hanımlar hamileliğinin her günü yaşadıkları fiziksel değişimi fotoğraflayarak özgün bir hamilelik takvimi oluşturabiliyorlar ve profesyonel webmasterlar bu fotoğrafları satın alıp makale, video ve grafik çalışmalarında kullanıyor. Bunun için de yine masraf etmenize gerek yok. Ancak fotoğrafların kaliteli olması beklenmektedir. Çözünürlüğü iyi olan bir fotoğraf makinesi veya akıllı telefon ile hamileliğinizi her gün fotoğraflayıp hamilelik takviminizi oluşturabilirsiniz. Fotoğraflarınızı haftalık veya aylık olarak biriktirip satabilirsiniz. Hamilelik fotoğraflarınızı satabileceğiniz siteleri ise; shutterstock.com ve gettyimages.com olarak örneklendirebiliriz. Bu sitelere alternatif olarak, gebelik üzerine yayın yapan dergi veya web sitelerine de teklif sunabilirsiniz.

Hamile kadınlar için evde yapılabilecek iki orijinal iş fikrinden bahsettik. Sizler de hamileliğinizde evden çalışarak para kazandıysanız, tecrübelerinizi aşağıdan yorum olarak okurlarımızla paylaşabilir ve onlara bu yolculukta katkıda bulunabilirsiniz. Sağlıklı bir gebelik geçirmeniz dileğiyle, tüm anne adayı okuyucularımıza bol şans! Yorum yaparken telefon numarası ve adres gibi ayrıntılı kişisel bilgi girmemeye özen gösteriniz.

    1. Hatice durgut Mayıs 13, 2019

    Yorum Yapın