Gündelik Temizlik İşi: Gündelik Temizlikçiler Ne Kadar Alır?

Ek iş ya da tam zamanlı iş olarak çok sayıda kadın tarafından tercih edilen bir meslek olan gündelik temizlikçiliği, son dönemlerin yükselen iş olanağıdır. Gerek şirketler ya da firmalar aracılığıyla, gerek ise bireysel olarak müşteri bularak temizliğe giden gündelikçi temizlikçiler son derece makul paralar kazanabilmekte, aynı zamanda çalışma saatleri belli ve iş sözleşmesi net olduğundan dolayı mağdur olmaktan kendilerini koruyabilmektedirler. Gündelik temizlikçilik yapmak bundan dolayı oldukça karlı bir iştir.

Gündelik temizlikçiler genel olarak temizlik yapmak adına gittikleri evin genel temizliğinden sorumludurlar. Örneğin evin genel olarak tozunu almak, yerlerini silmek, tuvalet ve banyo temizliğini yapmak gibi işler gündelik temizlikçilerin görevidir. Bu hizmetin yanı sıra, ev sahibinin isteğine bağlı olarak gündelik temizlikçiler mutfak dolap içlerini ya da camları silmektedirler. Gündelik temizlikçiler, emeklerinin karşılığını yüksek ölçüde alabilen düzenli hizmet sektörü çalışanlarıdır.

Gündelik Temizlikçi Olmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Eğer siz de part time ya da full time olarak gündelik temizlik işi yapmak istiyorum diyorsanız ve temizlik yaparak para kazanmayı planlıyorsanız, bunu yapmaya başlamak için iki farklı yolunuz bulunmaktadır. Dilerseniz bu iki farklı seçeneğinizi beraber inceleyelim ve sizin tercih etme sürecinizi kolaylaştıralım.

  • Gündelik temizlikçiliğine hızlı bir giriş yapmak ve müşteri bulmak ile uğraşmadan direk temizlik yapılacak evlere gidip para kazanmak istiyorsanız şehrinizdeki temizlik firmalarından bir tanesine kaydolarak onların aracılığı ile gündelik temizlik işi alabilirsiniz. Bu ajansla bir iş sözleşmesi imzalayarak her bir temizlik için ne kadar alacağınızı belirttikten sonra gönül rahatlığı ve güvenli bir şekilde işinize başlamanız mümkündür. Bu şekilde hem muhitinizde uzun süre iş aramak zorunda kalmazsınız ki böylece para kazanma süreciniz çabuk başlar, hem de sürekli iş alabileceğiniz bir ajansta olduğunuzdan dolayı maaşınız da sürekli hale gelir.
  • Gündelik temizlikçiliğe başlamak istiyorsanız fakat ne kadar düzenli çalışabileceğinizden emin değilseniz, ayrıca çevresi geniş olan biriyseniz, sosyal çevrenize haber salarak bu işi yaptığınızı ve ihtiyacı olanın size yönlendirilmesini istediğinizi belirtebilirsiniz. Bu şekilde siz müşterilerinizi değil, müşterileriniz sizi bulacaktır. Aynı zamanda bir aracı olmadığından dolayı komisyon düşüşü de olmayacaktır. Bağımsız çalışarak daha çok para kazanmanız mümkün olsa da, bu durumda kazanacağınız paranın sürekliliği konusunda kesin bir şey söylemek pek mümkün değil. Çünkü bireysel olarak müşteri bulabilmek her zaman mümkün olmayabiliyor.

Gündelik Temizlikçi Ne Kadar Para Kazanır?

Gündelik temizlikçiler ne kadar maaş alır? Gündelik temizlikçilik para kazandırır mı? Gündelik temizlikçinin günlüğü kaç liradır? Dilerseniz bu başlık altında da bu konuyu inceleyelim.

Gündelik temizlikçiler genel olarak eğer bir ajans ile çalışmıyorlarsa temizledikleri ev başına 100 ile 150 TL arasında para alabilmektedirler. Bireysel müşteri bulan gündelik temizlikçilerin kazandıkları para özellikle farklılık gösterebilmektedir.

Temizlik ajansları ile çalışan gündelik temizlikçilerin ise maaşları hakkında kesin bir şey söylemek imkansız. Çünkü temizlik şirketleri iş sürecinde kullandıkları malzemeler ve teknolojiler dahilinde masrafları da gözeterek farklı fiyatlar biçebiliyorlar. Genel olarak ise kazancın ev başı 90-150 TL arası olduğunu söylemek mümkün. Net gelir konusunda ajansınızla görüşerek kesin bilgi almanız mümkündür.