Gizli Müşteri İşi Nedir, Nasıl Yapılır ve Ücretleri Ne Kadar?

Bir yerden ücret karşılığı hizmet veya ürün satın alan kişilere müşteri denilmektedir. Ancak gizli müşteriler bu grubun dışında yer almaktadır. Pek çok firma tarafından uygulanan gizli müşteri araştırması ile ek gelir elde etmek mümkün hale gelmektedir. Part time iş ilanları arasında yer alan gizli müşteri meslek grubu ile gelir düzeyinizi arttırabilir, aile ekonomisine destek sağlayabilirsiniz.

Gizli Müşteri İşi Nasıl Yapılır?

Gizli müşteri işini yapmak isteyen kişilerle anlaşan firma, gizli müşteriyi araştırmak istediği mağazaya gönderir ve mağazanın güvenliği, temizliği, hizmet anlayışı ve kalitesi, satın alınan ürünün özellikleri, fiyat ve performans kıyaslaması, müşterilere karşı olan davranışlar vb. durumları inceleyerek rapor hazırlamasını istemektedir. Gizli müşteri işi nasıl yapılır konusunda bilgi sahibi olmak isteyen kişiler bu iş için firmalarla görüşebilir ve detaylı bilgiye sahip olabilir. Firmalar tarafından belirlenen mağazaları gözlemleyerek sizden istenen bilgileri firma ile yazılı veya sözlü olarak paylaşmanız istenecektir. Ek iş ilanları arasında yer alan gizli müşteri işi ile ülkemizin pek çok yerinde iş olanağı bulabilirsiniz.

Gizli müşteriler, denetleyecekleri ve rapor hazırlayacakları mağazalara klasik müşteri davranışlarıyla mağazaya girer ve her zamanki müşteri davranışları ile hareket eder. Günümüzde pek çok şirket ve firma, gizli müşteriler ile mağazalarını denetlemeye devam etmektedir. Gizli müşteriden alınan raporlar, mağazanın özellikleri; satış oranları, çalışanların davranışları gibi pek çok konuda yardımcı olmaktadır.

Gizli Müşteri İşi İçin Ücret Ne Kadar?

Gizli müşteri işiyle uğraşmak isteyen kişiler genellikle öğrenciler için ek iş imkanları ve kısa zamanlı iş ilanları gibi konularla ilgilenmektedir. Gizli müşteriler pek çok ürün ve hizmet sektöründe, ulusal ve uluslararası pek çok şirkette çalışma olanağı bulmaktadır. Tam zamanlı iş ilanları içinde de popülerliğini günden güne arttıran gizli müşteri işini yapan kişiler haftalık ve aylık gelir miktarlarını yüksek oranda arttırmaya devam etmektedir. Ek gelir fırsatları için oldukça önemli olanaklar tanıyan gizli müşteri işi ile hem gezebilir, yemek yiyebilir ve para kazanabilirsiniz. Masrafı oldukça az olan gizli müşteri işi pek çok kişi tarafından yapılmaya devam etmektedir.

Gizli müşteri iş ücretleri ise gün içinde gidilen ve rapor hazırlanan mağaza sayısına göre değişmektedir. Ziyaret edilen ve rapor hazırlanan her mağaza için ortalama 50 TL kazanabilir, aylık gelirinizi 2000 TL’ye kadar çıkarabilirsiniz. Günübirlik iş ilanları için de gizli müşterilik günlük giderlerinizi karşılayacaktır.