Evden Satış Yapılabilecek Ürünler

Günümüzde iletişimin ve internetin geldiği noktada pazarlama yöntemleri de oldukça farklılık göstermeye başlamış durumda. Dijital pazarlamanın veya bir ürünü yerel bir bölgeye pazarlamanın ve duyurmanın eskisine oranla çok daha kolay olduğu bu günlerde birçok kişi evden satış yapılabilecek ürünler konusunda yeni pazar alanları açıyor.

Evden ürün satışı yapmak dijital araçlar ile oldukça kolay olsa bile, bu noktada satış başarınızı etkileyecek en önemli durum ‘’evden ne sattığınız’’ olmaktadır. Evden satışı yapılan ürünler yüzlerce farklı kategoriye, oradan ise çeşite yayılabilir. Önemli olan sizin satış yaptığınız ürüne hangi maliyetler ve hangi yollarla ulaştığınız ve bu ürünü pazarlarken kullanabileceğiniz araçlar olmaktadır. Bu nedenle yazımızda bulunan ürün türleri / çeşitleri arasında karar verirken bu hususlarda dikkat etmeniz daha başarılı bir pazarlama sürecini size sunacaktır.

Evden satılabilecek ürünler konusunda 3 farklı genel kategori bulunmaktadır. Bu kategoriler şu şekildedir:

  • Kendi üretimini ev ortamında yapabileceğiniz, satış için gerekli adeti sağlayabileceğiniz ürünler.
  • Evde hali hazırda bulunan veya sizin bulunduğunuz çevreden düşük maliyetle ulaşabildiğiniz ürünler (örneğin bir gıda çeşidi veya farklı bir taş).
  • Hazır olarak eve üreticiden sipariş ederek pazarlayabileceğiniz ürünler.

Kendi Yapıp Satabileceğiniz Ürünler

Örgü ve Tığ: Evde yapabildiğiniz atkı, şapka, patik veya benzeri ürünleri internet ortamında pazarlayarak satabilirsiniz. Farklı ve gündelik modaya uygun ya da retro tasarımlar seçerek kendinize bir müşteri kitlesi oluşturabilirsiniz. Evden örgü yapıp satmak son zamanlarda Instagram, Facebook gibi görsel ağırlıklı ve satış imkanı sunan sitelerin popülerlik seviyelerinin artmasıyla oldukça yaygın hale gelmiş durumdadır.

Evden Gıda Satmak: Evinizde hazırladığınız kendinize özel, yörenize özel veya genel olarak tercih edilen yemekleri kendinize has tariflerle hazırlayarak evden gıda satmak mümkün olmaktadır. Bu yiyecekleri evinizin etrafında bulunan işletmelere veya internet üzerinden ülkenin birçok noktasına ulaştırmak mümkündür. Böyle bir satış planı yaparken satış yaptığınız sayfanın veya çevrenize gerekli titiz ortamı ve görüntüyü vermeniz oldukça önemlidir. Bunu internet üzerinden yaptığınız paylaşımlarla veya ürünü teslim ettiğiniz paketlerin özenleri ile sağlayabilirsiniz.

Aksesuar Ve Diğer Tasarımlar: El becerinize güveniyorsanız evde yaptığınız farklı tasarımları evinizde hazırlayarak satabilirsiniz. İstediğiniz maddeleri kullanarak yaptığınız aksesurların tanıtımlarını ve fotoğraflarını internet ortamına düzenli olarak aktararak satış yapabilirsiniz. Özel günlere özel tasarımlar veya kişiye özel tasarımlar yaparak satış konusunda evden satış yapan rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Evden aksesuar satmak size düzenli bir gelir sağlayabilir.

Evden 2. El Ürün Satmak

Günümüzde ikinci el giysi siteleri veya ikinci el eşya siteleri oldukça popüler bir hale gelmiş durumda. Öyle ki, ara sokaklarda insanlar tarafından unutulmaya yüz tutmuş 2. El dükkan sahipleri bu uygulamaları kullanarak tekrar eski canlılığını sağlamış durumda. Aynı zamanda evden 2.el ürün satmak bu uygulamalar ile oldukça pratik ve kolay. Evinizde bulunan kullanmadığınız ürünleri bu siteler aracılığı ile satarak gelir elde edebilirsiniz. Bu durumu düzenli bir hale getirerek çevrenizden toplu 2. el eşyaları satın alarak bu sitelerde satabilirsiniz. Evden para kazanmak için 2. el eşya satmak oldukça karlı bir iş olabilmektedir.

Evden Hazır Ürün Satışı Yapmak

Günümüzde birçok site evden satış yapmak isteyen kişiler için satış ortaklığı vermektedir. Satış ortaklığı yaparak evden maliyetsiz para kazanmayı deneyebilir veya üreticilerden toplu ürün alımı yaparak evden bu ürünleri satabilirsiniz. Satış ortaklığı sitelerini tercih etmeden kendiniz ürün almak istiyorsanız ‘’telefon kılıfı, aksesuar, bakım setleri, tesbih, çeşitli kokular, cilt bakım ürünleri, pet oyuncakları…’’ bu ve buna benzer ürünleri kullanabilirsiniz.

Evden satılan ürünler konusunda bu ürünler oldukça başarılı olabilmektedir. Siz de bu ürünlerin satışını farklı satış stratejileriyle evden satarak düzenli bir gelir elde edebilirsiniz.