Evde Yapabileceğim İş Arıyorum

Hem ev rahatlığında para kazanmak, hem de çocuklarıyla ilgilenmek isteyen ev hanımları evde yapabilecekleri iş arıyorlar. Ev ekonomisine destek olmak adına kadınların yapabileceği bir çok iş olanağı bulunmaktadır. Yapacağınız işi seçmeden önce bu iş için ne kadar zaman ayırabileceğinize karar vermelisiniz.

Kendi evinizin günlük işleri gibi işler yaparak bu zamanınızı paraya çevirebilirsiniz. Örneğin, çalışan insanların zaman ayıramadığı ya da zorlandığı bir iş olan ütü yapmak ev hanımları için oldukça kolay bir para kazanma yöntemidir. Parça başı belirlenen bir ücret karşılığında evinizin rahatlığında ütü yaparak kolayca para kazanabilirsiniz.

Bir diğer seçenek de evde kışlık konserve hazırlamaktır. Hamarat ev hanımlarının lezzetli konserveleri oldukça makul bir masraf yapılarak satışa hazırlanabilir. Yaz sonunda hazırlayacağınız domates konserveleri bir çok insan tarafından ilgi görecektir. Domates salçası ve domates sosu da yapabilirsiniz. Konservenin yanı sıra, biber turşusu, salatalık turşusu ya da lahana turşusu da oldukça ilgi görmektedir. Aynı zamanda mevsimine göre reçel veya marmelat yapabilirsiniz. Hem sağlıklı, hem de temiz olan ev yapımı reçeller, marketlerde satılan reçellere göre daha yüksek fiyatlara alıcı bulmaktadır. Vişne, çilek, böğürtlen, incir reçeli, kayısı ve kuşburnu marmelatı da yapabileceğiniz reçellerden olabilir. Meyvelerle yapabileceğiniz bir diğer alternatif de meyve suyudur. Vişne, şeftali, portakal suyunu hazırlayıp şişelere koyduktan sonra satışa hazır olacaktır.

Her kadın altın günlerini sever ve katılır. Ancak iş ikramları hazırlamaya gelince, zamansızlıktan ya da güzel yapamadıkları için başka bir yerden sipariş verirler. Evde yapabilecek iş arayan kadınlar bunu bir fırsata çevirebilirler. Altın günleri için isteğe göre hazırlayacağınız kek, kısır, kurabiye, pasta, poğaça ve yaprak sarması gibi lezzetler size para olarak geri dönecektir.

Yemek yapmak size zor geliyorsa veya çok zaman alacağını düşünüyorsanız el emeğinizle yapıp para kazanabileceğiniz işler de mevcuttur. Tığ ile yapacağınız danteller, kızlarına çeyiz hazırlayan anneler için ilgi çekici olacaktır. Ayrıca tığ ile kolye, küpe, bilezik gibi bir çok aksesuar da yapabilirsiniz.

Örgü örerek de para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Bebekler için öreceğiniz rengarenk yelekler, çoraplar, bereler, atkılar ve kazaklar hem çok vakit kaybettirmez, hem de ev ekonominize katkı sağlar. Genç kızların da ilgisini çekebilecek kazaklar ve boyunluklar örerek satış alanınızı genişletebilirsiniz.