Evde Ütü İşi Yapmak: Düzenli Ek Gelir Potansiyeli

Her geçen gün artan ihtiyaçlar ve giderler ev hanımlarının da çalışmasını zorunlu kılmaya devam ediyor, tek maaşla ev geçindirmenin çok zor olduğu bu dönemde ev hanımları da kendilerine en uygun işi aramaya devam ediyor. Evden çalışmak isteyen ev hanımları arasında da en popüler iş olanaklarından biri ise evde ütü işi yapmak oluyor. Çoğu ev hanımı ütü yapmayı sevmese de işin sonucunda para kazanacak olduklarını bilmek ve aylık kazanç elde etmek isteyen ev hanımlarının en büyük yardımcısı ise evlerinde bulunan ütü oluyor.

Evde ütü işi yaparak para kazanmak isteyen kişiler sadece ev hanımları değil, öğrenciler ve ek gelir elde etmek isteyen çalışan kesim de ütü yaparak kazanç sağlıyor. Evde ütü işi nasıl yapılır konusunda ilk başta zorluk çekilse de öncelikle evde para karşılığında ütü yaptığınızı duyurmak olacaktır. Özellikle karı koca çalışan aileler, bekar çalışanlar ütü işleri için size geri dönüş sağlayacaktır, bunun yanı sıra mahalle veya ilçenizde bulunan kuru temizleyiciler ve terzilerle de görüşerek ütü işlerini alabilirsiniz. Ancak çevrenizde böyle birileri yoksa evlere ütü işi veren firmalar ile de iletişime geçebilir, firmanın teslim ettiği ürünleri ütüleyerek de para kazanabilirsiniz. Firmalar ile internet üzerinden iletişime geçip en kısa zamanda para kazanabilirsiniz.

Evde ütü işi nasıl yapılır hakkında bilgi veren firma çalışanı aynı zamanda size ütülenecek kıyafet, kumaş, bez vb. ürünleri teslim edecektir, evde bulunan ütü verilen iş için uygun olmadığında ütü de firma tarafından verilmektedir.

Evde Ütü İşinin Kazancı Ne Kadardır?

Evde ütü yapımı işinin kazancı yapılan işin zorluğuna, aracının olup olmamasına ve kaç parça ütü yapıldığına göre değişmektedir. Örneğin, evlere ek iş veren firmalar ütülenen gömlek başına ortalama 2 TL verebilir ne kadar çok gömlek ütülenirse aylık kazancınız da aynı oranda artacaktır. Eğer kişilerle birebir görüşerek ütü işi alıyorsanız gömlek başına 4 TL de kazanabilirsiniz ancak firma size devamlı iş garantisi sağlayabilmektedir. Çevreniz yeterince geniş değilse en kârlı yol evlere ütü işi veren firmalar ile iletişime geçmek olacaktır.

Evde ütü yaparak para kazanmak pek çok kişiyi memnun etmeye devam ediyor, haftalık ortalama 200 TL kazanan kişiler evde ütü işini sürekli hale getirerek uzun aylar boyunca çalışabilir. Evde ütü yapımı için tek masrafınız elektrik faturası olacaktır ancak bu da yapılan işten kazanılan paranın çeyrek fiyatı bile olmayacaktır.