Evde Satmak İçin Ne Yapabilirim?

Evden gelir sağlamayı planlayan pek çok hanım ve bey, evde satmak için ne yapabilirim, evde üretip satılabilecek ürünler ve benzeri sorgularla yaptıkları araştırmaların neticesinde üretime başlayıp satış yapabiliyor. Sizler de evde bir şeyler üretip satarak para kazanmak istiyorsanız yazımızın devamında sunacağımız tavsiye ve tespitleri değerlendirebilirsiniz.

Piyasada satmak üzere evde bir şeyler üretmek çoğu sektör için az da olsa sermaye gerektirmektedir. Öncelikle ufak bir yatırım yapmayı göze almalısınız çünkü üreteceğiniz eşya, gıda veya elektronik ürünün malzemelerini, ambalajını veya yazılımını satın almanız gerekebilir. Bu aşamada tamamsanız evde yapılıp satılabilecek ürünler konusunda fikirlerimizi sunmaya başlayabiliriz. Bu konuda yaptığımız güncel araştırmalara dayanarak, evde yapılıp satılan en yaygın ürünler konserve gıdalar olmaktadır. Bunları örneklendirecek olursak; evde salça yapıp satmak, evde turşu yapıp satmak, evde pul biber ve diğer baharatları yapıp satmak şeklinde öne çıkan girişimleri sayabiliriz. Yok, ben daha farklı eşya bazından bir şeyler yapıp satmayı planlıyorum diyorsanız, o kısma geçmeden önce ufak bir hatırlatma yapalım. Evde ürettiğiniz ürünlerin satış hacmini artırmanız durumunda vergi ödemeniz gerekecektir, herhangi bir girişim yapmadan önce bu konuda bilgi sahibi olmanız ve sonrasında yüklü cezalar ödememek için önleminizi almanız gerekmektedir.

Evde gıda ürünleri dışında, kullanım amaçlı eşyalar yapıp satmak isteyen okuyucularımız için; evde telefon kılıfı tasarlamak, evde bebek kıyafeti örmek, evde gelin ayakkabısı tasarlamak, evde çanta yapmak ve benzeri girişimler tavsiye olunur. Bu alanda kapsamlı olarak ele alacağımız yayınlar olacak ve evde üretilip satışı yapılabilecek ürün fikirlerine ayrıntılı olarak değineceğiz. Gelelim evde yaptığınız ürünleri nasıl ve nereden satacağınıza. Evde yaptığınız ürünün üst kalite olması çok önemlidir. El işçiliğinin ve emeğinin cazip kısmı budur. Müşterinize bu ürünleri pazarlarken sizi tercih edeceği ölçüde düzgün, gösterişli ve satılabilir kalitede ürünler olmasına özen göstermelisiniz. Bu kısımda sorun yoksa, satılabilir yani piyasası olan mantıklı bir üretim de yaptıysanız kaliteli ürün kendisini pazarlayacaktır. Ürünlerinizi toptancılara, hediyelik eşya mağazalarına ve çevrenizdeki arkadaşlarınıza satabilir veya internet üzerinden de satış açabilirsiniz. Gittigidiyor, Letgo ve benzeri platformlardan daha hızlı satış gerçekleştirebilirsiniz. Gıda ürünlerinizi de mandıralara pazarlayarak daha yüksek fiyattan alıcı bulmanız mümkün.

Evde ne yapıp satsam diye düşünen okuyucularımız ilgili konu başlıkları altında yayınladığımız diğer yazılara da göz atabilir, daha önce evde üretim yaptıktan sonra satış tecrübesi olan okurlarımız da tecrübelerini yorum olarak bizlerle paylaşabilirler. İlginiz ve katkılarınız için teşekkür ediyor, hayırlı işler diliyoruz.

    1. Ipek Eylül 12, 2018
    2. Zeynep koku Kasım 18, 2018

    Yorum Yapın