Evde Para Kazandıran El İşleri

El becerisine güvenen ev hanımları için evde para kazandıran el işleri cazip bir gelir kapısı olmaya devam ediyor. Günümüzde butik satışların yanında internet üzerinde satış ilanı verilebilen ve dükkan açılabilen online platformlar da bu girişimleri büyük ölçüde teşvik ediyor, düzenli satış yapılarak gelir elde edebilmeyi sağlıyor. Bu yazımızda, evde yapılabilecek ve gelir potansiyeli yüksek el işi fikirlerine değineceğiz.

El işi dediğimizde tüm hanımların aklına örgü örmek veya tığ işi olarak dantel hazırlamak geliyor. Bunlar tabii ki hakkıyla yapıldığında satılabilir ve güzel kazançlar sağlanabilir kategoriler ancak bunlara alternatif olarak sunabileceğimiz çok daha cazip seçenekler mevcut. El becerinizi hayal gücünüzle birleştirebilen yaratıcı biriyseniz, fark yaratmak ve dolayısıyla talep görmek için bir adım daha öndesiniz demektir. Bu şu demektir ki evde el işine tasarım da katarak, orijinal ürünler ortaya çıkarmak ve el işlerinizin satılabilirliğini artırmaktır. Evde el işi yapmayı planlayan ve bu işten kazanç beklentisi olan hanımlar için ilk tavsiyemiz, evde çanta ve cüzdan tasarımı olacaktır. Takdir edersiniz ki kadınlar ekonomik imkanları az dahi olsa düzenli olarak yeni çanta ve cüzdan alışverişi yapmaktadırlar. Hayal gücünüzü katacağınız şık bir tasarımla ilgi çekici ve gösterişli çantalar yaparak bunları satışa sunabilirsiniz.

Evden ek gelir sağlamaya yönelik diğer bir el işi tavsiyemiz ise kol örgüsü battaniye üretimi olacaktır. Pek çoğunuz kalın ilmekli kol örgüsü dekoratif ve bir o kadar da kullanışlı battaniyeleri görmüş ve beğenmişizdir. Bunların yapımı mantığını kavradıktan sonra oldukça basittir ve piyasası sandığınızdan çok daha geniştir. Kolay satılabilir ve fiyatlar da tatmin edicidir. Evde kol örgüsü battaniyeler yapıp tuhafiyelere veya çeyizlik satan butiklere pazarlayabilir, daha hızlı satış yapmayı ve geniş piyasaya ulaşmayı amaçlıyorsanız, Gittigidiyor gibi satış ilanı açabileceğiniz online pazarlara koyabilirsiniz. Kol örgüsüyle birlikte yukarıda sunduğumuz tasarımsal el işlerini kendi hayal gücünüz ve piyasa araştırmalarınız doğrultusunda çeşitlendirebilirsiniz. Bizler de güncel olarak evde yapılıp satılabilecek el işleri üzerine yeni fikirlerimizi ve sektörel tespitlerimizi paylaşmaya devam edeceğiz.

Daha önce evde el işi yapıp gelir sağlayan okuyucularımızdan tecrübelerini yorum olarak bizlerle paylaşmalarını ve varsa yeni fikirleri diğer ziyaretçilerimizle paylaşmalarını rica ediyoruz. Böylelikle ev hanımlarının ek iş araştırmalarında faydalanabileceği sosyal bir kaynak site olma hedefimizde bizlere katkıda bulunabilirsiniz. Alakanıza teşekkür ediyor ve başarılı girişimler diliyoruz.