Evde Nikah Şekeri İşi Yapmak

Evde ek iş arayanlar, dikkat! Evden yapacağınız küçük ve zahmetsiz işlerle ayda ciddi miktarda paralar kazanmaya ve ev bütçesine katkıda bulunmaya hazır mısınız? Evde ek iş seçenekleri son dönemlerde arayışların da çoğalması ile birlikte çeşitlenmiştir. Özellikle ev hanımları ve öğrenciler tarafından aranan ve yapılan ek işler, kişilere evden çıkmalarına bile gerek kalmadan gelir imkanı sağladığından dolayı son derece avantajlı kabul edilmektedir. Evde yapılan paketleme işleri özellikle son dönemlerde öne çıkan ve fazla efor sarf etmeyi gerektirmemesine rağmen güzel rakamlar kazandıran işlerdendir.

Buna benzer bir iş olan evde nikah şekeri işi yine bir süsleme ve paketleme gerektirse de, diğer paketleme işlerine kıyasla daha kolaydır ve daha keyiflidir denilebilir. Eğer siz de evde nikah şekeri işi arayışı içerisinde iseniz, evde nikah şekeri yaparak para kazanma fikrini araştırıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sizlere evden para kazanma yöntemleri arasında en ünlü yöntemlerden biri olan nikah şekeri yapmanın ayrıntılarını ve koşullarını anlatacağız. Daha sonra bu iş ile ne kadar kazanabileceğinizden bahsedeceğiz. Dilerseniz şimdi başlayalım.

Evde Nikah Şekeri İşi Nasıl Yapılır?

Evde nikah şekeri işi nasıl yapılır? Evde nikah şekeri yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Bu başlıkta bu soruların cevaplarını paylaşacağız.

Evde nikah şekeri yapımı sadece kullanacağınız küçük beyaz şekerleri, toplu şekilde alacağınız kurdele iplerini ve tül örtüleri gerektiriyor. Üstelik bu malzemeler toplu şekilde alındığında gerçekten çok uygun fiyatlara geliyor. Ne var ki, bu işi yaparsanız düşük maliyetli bu ürünleri yüksek kar oranı ile satma şansınız oluyor. Çünkü özel gün pazarı denen pazarda yer almak gerçekten çok karlı bir iş. İşte gerekli malzemelerin tam listesi:

 • İğnelik
 • Kalp aynalar
 • El aynası
 • Kuş tüyü
 • Gelin damat figürü
 • Yelpaze
 • Süsleme kağıdı
 • Konfeti parçaları
 • Küçük kutular

Bu işi gerçekleştirmek için yapmanız gereken şey genel bir süsleme ve paketleme! Şekerleri tülün içine sararak güzel bir görüntü oluşturacak şekilde kurdele ipi ile bağlamanız ve küçük kağıtlara gelin ile damadın adını yazmanız gerekiyor. Önce kağıtları hazırlayarak daha sonra hazırladığınız nikah şekerlerine hazır kağıtları yapıştırmanız daha kolay olacaktır. Bu tür ufak pratik yöntemleri işte ilerledikçe kendiniz de keşfedeceksiniz!

Evde Nikah Şekeri İşi Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler

Evde nikah şekeri tavsiyeleri ile devam ediyoruz. Müşteri bulabilmek adına bazı reklam çalışmaları yapmalısınız. Reklam çalışmaları lafını duyunca hemen gözünüz korkmasın! Sosyal medya üzerinden yapacağınız reklam çalışmalarınız için hem çok cüzi bir miktar gerekiyor, hem de belki de bir profil oluşturmanız bile yetiyor ve reklam için ayrıca para ödemenize gerek kalmıyor. İşte size süreç için tavsiyelerimiz:

 • Sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanın. Özellikle Instagram ve Facebook konu hakkında aramaların en sık şekilde yapıldığı sosyal medya siteleri olarak karşımıza çıkıyor. Bu sitelerde mutlaka profiliniz olsun.
 • Düğün davetiyelerinin ve diğer gereçlerin basıldığı matbaalara küçük ilanlarınızı ve örnek ürünlerinizi verin.
 • Çeyiz eşyası satışı yapan mağazalara örnek ürünlerinizi ve telefon numaranızı bırakın.
 • Bayan kuaförlerine ve erkek kuaförlerine nikah şekeri örneklerinizi ve bilgilerinizi bırakın.

Düğünlere yönelik bitmeyecek bir sektör olan nikah şekeri işi, yukarıda anlattığımız düzende yapıldığı takdirde asgari ücret seviyesinde gelire ulaşmanızı sağlayabilir. Evde yapılacak cazip iş modellerinden biri olarak ev hanımlarına gönül rahatlığıyla tavsiye edebiliriz. Şimdiden hepinize kolaylıklar ve bol kazançlar dileriz.

  1. Gülsüm Aksüt Ekim 2, 2018
  2. BERNA Ekim 2, 2018
  3. Yasemin Ekim 3, 2018
  4. Nurcan duran Ekim 3, 2018
  5. Ebru Ekim 3, 2018
  6. Fatoş Ekim 5, 2018
  7. Ecem Ekim 5, 2018
  8. gulcin Ekim 6, 2018
  9. Burcin Ekim 6, 2018
  10. Ceren Ekim 6, 2018
  11. Sibel Ekim 6, 2018
  12. Senay Ekim 8, 2018
  13. Tuğçe Kuru Ekim 8, 2018
  14. yaren Ekim 24, 2018
  15. Ulviye Kasım 28, 2018
  16. Ulviye Kasım 28, 2018

  Yorum Yapın