Evde Kendin Yap Kendin Sat İşleri

Aile bütçesine katkı sağlamak, kendi harçlığını çıkarmak veya boş zamanını değerlendirmek isteyen kişiler evde kendin yap kendin sat işleri ile hem eğleniyor hem de para kazanıyor. Her kişiye uygun olan evde kendin yap kendin sat işleri kişilerin yaşına, tecrübesine, yeteneğine ve el becerisine göre değişkenlik gösteriyor. Evde yapıp satılan yemekler, süs eşyaları, kıyafetler, dantel ve oya işleri, montaj işleri gibi pek çok alanda kendinize en uygun işi seçebilirsiniz. Evde ek gelir elde etmek isteyen kişiler tarafından da tercih edilen bu işler aylık ve haftalık kazançları da arttırmaktadır.

Evde Kendin Yap Kendin Sat İşleri Hangileridir?

Günümüzde pek çok ürün fabrikalardan çıksa da çoğu kişiler el emeği ve özen isteyen işlere de ilgi göstermeye devam ediyor. Kişilere özel tasarlanan ürünler, tek tek uğraşılarak yapılmış ürünler veya emek ve sabır gerektiren işler ek gelir elde etmek isteyen kişilerin bu alanlarda çalışıp para kazanmasını sağlıyor.

Evde Pasta ve Yemek Yapımı

Evde yemek ve pasta yapmak için vakti olmayan çalışan kadınlar, özel günler için en iyisini arayan kişiler ve bekar çalışanlar evde pasta ve yemek yapan kişilere başvuruyor. Evde yapılan yemeklerin, keklerin ve pastaların tadını fabrikasyon ürünlerde bulamayan kişiler oldukça iyi fiyatlar vererek, evde pasta ve kek yapan kişilerin ek kazanç elde etmesini sağlıyor. Evde yemek yaparak para kazanmak için çevrenizde bulunan kişilerle görüşebilir veya lokantalarla iletişime geçebilirsiniz.

Nikah Şekeri Yapmak

Evde kendin yap kendin sat işleri arasında en dikkat çeken işlerden biri ise nikah şekeri yapmak oluyor. Yeni evlenecek olan çiftler bu özel günlerinin hatırası için en iyisini ve en güzelini istiyor, siparişleri internet üzerinden alabilir, örnek tasarımlarınızı gösterebilirsiniz. Ürün başına ortalama 5TL kazanabilirsiniz. Evde nikah şekeri yapmak eğlenceli ve maaliyeti düşük işler arasında yer alıyor. (Dedaylı bilgi için bkz. Evde Nikah Şekeri İşi)

Evde Ütü ve Dikiş Yapmak

Çalışan kadınların ve ütü yapmayı sevmeyen ev hanımları, ütülerini dışardan birilerine vermeye devam ediyor. Ütülediğiniz veya dikiş yaptığınız ürün başına para kazanabilirsiniz, sosyal medya üzerinden veya evinizin camına yazı asarak duyurabilirsiniz. Evde ütü yaparak para kazanmak aylık ortalama 1500 TL ek gelir sağlayacaktır.

Organik Ürünler Satmak

Evde küçük saksılarda yetiştirebileceğiniz biber, domates veya yeşillikleri satarak oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz. Küçük ama kullanmadığınız bir bahçeniz varsa organik tarım yapmak için kullanabilir, ister sipariş usulü ile istenen ürünleri dikebilir veya kendi dikip yetiştirdiğiniz ürünleri satabilirsiniz. Evde kendin yap işleri arasında en dinlendirici işler arasında yer alan organik tarım mevsimden mevsime değişen aylık kazanç imkanı da sağlamaktadır.

Kokulu Taş Yapımı

Özellikle bebek mevlitlerinde hediye olarak verilen kokulu taşlar son yılların gözdesi haline gelmektedir. İhtiyacınız olan şeyler, alçı, alçı kalıbı, boya ve koku esansları olacaktır, ürünleri tasarladıktan sonra sosyal medya üzerinden tanıtımını yapabilir, komşularınıza duyurabilirsiniz. Kokulu taş yaparak para kazanmak son yıllarda oldukça iyi maddi imkanlar sağlamaktadır.

Evde Örgü ve El İşi

Evlenecek olan genç kızların çeyizi için örgü ve dantel yapıp satabilir, bebekler için battaniye, atkı, yelek örebilir veya yetişkin ve genç kadınlar için şal örüp satabilirsiniz. Evde örgü ve el işi uzun yıllardır evde kendin yap kendin sat işleri arasında yer alan oldukça iyi paralar kazanılmasını sağlayan işlerin başında yer almaktadır. (Detaylı bilgi için bkz. Evde Para Kazandıran El İşleri)