Evde İş İmkanı: Kesin Kazanç Getirecek 24 İş Fikri

Evde iş imkanı oluşturabilmek ve evden para kazanmak için, ülkemizde var olan fakat herkesin bilmediği iş fikirlerini öğrenebilir, bu yazımız sayesinde; ciddi derecelerde ek gelir elde edebilirsiniz. Evde ek iş fikirlerini, sizler için yabancı kaynaklardan ayrıntılı bir şekilde öğrenerek ve ülkemizin koşullarına uygun bir şekilde hazırlayarak, sıfırdan sunduk.

Evde para kazandıran işleri listeleyerek; hem daha iyi anlamanız hem de uygulayabilmeniz için eksiksiz, kaliteli örnekler vererek ihtiyacınız olan fikirleri, işleri bulabilirsiniz. Ayrıca, bu iş fikirlerini hayata geçirmeniz için belirli bir sermayeye veya yatırıma ihtiyacınız yok. Tek yapmanız gereken şey; beğendiğiniz iş fikirlerini öğrenerek, uygulamanız olacaktır.

1. Tablo Yapmak

Tablolar, günümüzün en iyi ev dekorasyonları arasında bulunuyor. Yeni evlenen veya evlerini satarak, yeni evlerine taşınan insanların ilk tercihlerinin arasında; tablolar yer alıyor. Birazcık ressamlık, birazcık da el beceriniz varsa, tablo yaparak yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Hem de bu iş için yüksek miktarlarda yatırım veya sermaye gerektirmiyor. Sadece, boş tablolara para vererek, kendi belirleyeceğiniz özgün resimlerle tabloları süsleyebilirsiniz. Bir tablodan yaklaşık olarak 130 TL kazanabilirsiniz.

2. El İşi Yapmak

El işi denilince, aklınıza çok büyük şeyler gelebilir. Fakat el işi olarak verdiğim örnek; dantel modelleri, örgü modelleri, battaniye modelleri gibi küçük şeyler. Hem erkekler, hem de kadınlar için sermayesiz iş fikirleri arasında en temiz iş olan el işleri sayesinde, özgün çalışarak ve evden çalışarak müthiş derecede ek gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca, evde yapacağınız el işlerini, mağazalara veya pazarlarda kendiniz bir tezgah açarak ticarete dökebilirsiniz. Bir el işinden kazanacağınız para, diğer sektörlere, iş fikirlerine nazaran daha karlı gözüküyor.

3. Evde Takma Tırnak Paketlemek

Evde iş imkanı bulmak ve kazanç sağlamak istiyorsanız, en basit işlerden birisi, takma tırnaklar paketleyerek ek gelir elde edebilmektir. Çünkü hem paketlemesi kolay, hem de bir pakete düşen komisyon maliyeti yüksek. Günde 300-400 tane paketleme işi yaparak, ayda asgari ücretten 2 katı daha yüksek bir para kazanabilirsiniz. Takma tırnak iş ilanlarına da bakarak, hangi firmanın bu işi sağladığını öğrenebilir, e-üyelikler ile başvurularınızı yapabilirsiniz.

4. Düğün-Davetiye Kartları Yapmak

Davetiye kartlarının ne kadar çok kazandırdığını merak ediyorsanız, matbaa ile uğraşan insanlar ile koyu bir sohbete girebilirsiniz. Çünkü düğün veya davetiye kartları, günümüzün en çok dağıtılan, okunan ‘’post’’ları arasında yer alıyor. Davetiyeleri sıfırdan siz yapar ve renklerini güzel bir şekilde belirlerseniz, evden bu işin ticaretini yapabilir, belirli matbaacılarla anlaşarak, ticaret işine atılabilirsiniz.

5. Sosyal Medya Sayfaları Büyütmek

Sosyal medya sayfaları, günümüzün gazeteleri veya radyoları yerine geçti ve herkesin artık kendine ait küçük çaplıda olsa bir sayfası bulunuyor. Fakat siz, sosyal medyadan para kazanmak ve evde iş imkanınızın olmasını istiyorsanız, bu sayfaları ticarete dökmelisiniz. Peki, nasıl? Örneğin; çok sevdiğiniz bir hobi ile alakalı sayfa oluşturun. Bu sayfayı, çevrenizdeki insanlara beğenmelerini ve takip etmelerini isteyin. Yavaş yavaş sayfanız büyüyecek ve sayfanızı istediğiniz konuma getirdiğinizde, takipçi, beğenme sayısını göz önünde bulundurarak satabilir, sürekli sayfa satışları yaparak, kazanç sağlayabilirsiniz.

6. Evde Çorap Paketlemek

Evde çorap paketleme işi yaparak, yüksek miktarlarda ciro yapabilirsiniz. Fakat her fabrika, ne yazık ki çorap paketleme işi vermiyor ve düşük komisyonlarda paketleme işi yaptırıyor. Ancak, iç Anadolu bölgesinde bulunan bazı fabrikalar, yüksek komisyon ve çorap paketleme işi sağlayarak, evde iş imkanı sunuyor. Bu fabrikaları, reklamlardan veya haber sitelerinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca, çorap paketleme işini başvurmanız için aktif sigortanızın olmaması gerekiyor.

7. Meyve Kurutmak

Bölgenize uygun meyveleri kurutarak, ev ekonominizi biraz daha güçlendirebilir, meyve kurutma işi sayesinde, evde iş imkanı bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken; bölgenize uygun meyveleri stoklayarak, her mevsim sonunda meyveleri kurutmak olacaktır. Kuruttuğunuz meyveleri, şehir merkezlerinde veya köy merkezlerinde satarak çok ciddi derecelerde kazanç elde edebilirsiniz. Ayrıca, süper marketlerle de anlaşarak ticaret yapabilirsiniz.

8. Cetvel Seti Üretmek ve Paketlemek

Cetvel setleri, ilköğretim ve ortaokullarda zorunlu hale getirildi. Bu işi fırsat bilenler ise; cetvel setlerini kırtasiyelerden, süper marketlerden ucuz yollu bir şekilde alarak, paketleme ve satışını yapma gibi iş fırsatları bulma yoluna girdi. Siz de, sıfırdan veya kırtasiyelerden normal cetveller alarak, cetvelleri süsleme işi yapabilir, cetvelleri paketleyerek de ticaret yapabilirsiniz. Hem sermayesiz hem de maliyetsiz bir iş yaparak, evde iş imkanı bulabilirsiniz.

9. Evde Küpe Paketlemek

Evde çorap paketleme işine benzer bir şekilde yapılan küpe paketleme işinde, fabrikalar yerine yerel mağazalardan da iş alabilir ve ev, aile ekonominize katkı sağlayabilirsiniz. Genellikle, paket başına ödenen komisyonlar ile birlikte kazanç sağlanan küpe paketleme işinde, öğrenciler ve ev hanımları değerlendiriliyor. İnternet sitelerinde paketleme iş ilanlarını araştırarak, işe çabucak başlayabilirsiniz.

10. Karanfil Paketleme İşi Yapmak

Karanfiller, birçok sektörde kullanılıyor ve hiç ummadığınız kadar tüketiliyor. Paketleme işlerinden ciro elde etmek istiyor, ekonomiye katkı sağlamak istiyorsanız; evde karanfil paketleme işine girerek, günde 80 ila 100 TL arasında bir para kazanabilirsiniz. Ayrıca, baharatçılar ile iletişime geçerek de, daha fazla ek gelir elde edebilirsiniz. Piyasa sektörüne göre; bir karanfil paketlemenin kazandırdığı tutar 20 – 30 TL civarında seyrediyor.

11. Özel Ders Vermek

Üniversite öğrencisi olarak bir işte çalışıyor veya ek gelir elde etmek istiyor olabilirsiniz. Okuduğunuz bölüme ya da sevdiğiniz bir derse hakimseniz, yani bir öğretim görevlisi kadar bilginiz varsa, sermayesiz, maliyetsiz bir şekilde evinizde özel dersler vererek geçiminizi kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca, özel ders almak isteyenlere de çok büyük e-ticaret sitelerinden ulaşabilirsiniz. Tek yapacağınız şey; bilgili olduğunuz dersin kategorisinde iş ilanları vermek olacaktır.

12. Ütü Yapmak

Ütü yapmaktan iş olur mu demeyin. Çünkü Avrupa’da birçok insan geçimini sadece evde ütü yaparak geçiriyor. Nasıl mı? Genellikle, öğrenciler ile anlaşarak haftanın belirli günlerinde öğrencilerin giysilerini ütülüyorlar. Eğer siz de, yakınlarınızda ki öğrencilerle veya ütü yapmaya zamanı olmayan insanlarla anlaşarak, haftalık güzel paralar elde edebilirsiniz.

13. Çocuk Bakıcılığı Yapmak

Evde iş imkanı sağlayan ve en temiz iş olarak bilinen çocuk bakıcılığı, ülkemizde son zamanların en trend iş modelleri arasına girdi. Çevrenizdeki insanların, tanıdıklarınızın çocuklarına bakabilirim, çocukların dillerinden anlayabilirim diyorsanız, aylık asgari ücret seviyelerinde güzel paralar kazanabilirsiniz. Ayrıca, son haberlere göre; evde çocuk bakıcılığı yapan kişilere, devlet tarafından sigorta yapılacağı da gündeme gelmiş durumda.

14. Evde Terzilik Yapmak

Kadın elbiselerini veya erkek elbiselerini dikebilirseniz, evde terzilik yapabilirsiniz. Zor gibi görünse de, müşteriler sadece, dikiş atılacak elbiseleri ve dar kesim olacak pantolonları getireceklerdir. Eğer, dikişler veya makineler hakkında fazla bilginiz yoksa, internetten makinelerin ve dikiş atmalarının püf noktalarını öğrenebilir, işinizi seviye seviye yükseltebilirsiniz.

15. Kısa Film Çekmek

Kısa film çekerek para mı kazanılır demeyin. Çünkü kısa filmler, sağlam hikayeler, sağlam oyucular ve sağlam senaryolar ile binlerce hatta yüz binlerce para kazandırabiliyor. Peki nasıl? Aslında kısa film çekmek ve kısa filmi çektikten sonra kurgu yapmak çok kolay. En önemli nokta: Güzel bir senaryonuz ve kaliteli oyuncunuzun olmasıdır. Bu iki şeyi elde ettiyseniz, güzel bir film ortaya çıkacaktır. Böylece, çektiğiniz kısa filmleri, ülkemizin her sene organize ettiği vakıf kısa film ödüllerine gönderebilirsiniz. Ödüllere göndereceğiniz filmler ile 5 bin liradan 20 bin liraya kadar büyük meblağlarda para kazanabilirsiniz.

16. Telifsiz Şarkı Yapmak

Müzik kulağınız ve bir müzik aleti çalma yeteneğiniz varsa, evde telifsiz şarkılar üretebilirsiniz. Üreteceğiniz veya yapacağınız bu şarkıları; yerli, yabancı internet sitelerinde satarak, büyük rakamlarda gelirler elde edebilirsiniz. Ayrıca, özgün olarak yani sıfırdan üreteceğiniz müzikler beğenilir ve sürekli çalışma yapmak isteyen şirketler, kanal sponsorları olursa, daha yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

17. Evde Kürdan Paketlemek

İş fikirleri arasında diğer paketleme işlerine benzer olarak kürdanları paketleyebilirsiniz. Diğer paketleme işlerine göre az kazandırsa da, öğrenciler ve ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen ev hanımları için hem kolay hem de gayet ideal bir iş.

18. Evde Toka Üretmek

Evde toka üretmek, aslında en basit iş fikirleri arasına giriyor. Takı dükkanlarından veya başka mağazalardan alacağınız normal, sade, siyah tokaları, kendi zevklerinize göre düzenler ve sıfırdan farklı stillerde yaparsanız, komisyon karşılığında takı dükkanlarına kar imajı yüksek bir şekilde satabilirsiniz. Günde 40 adet üretim yapacağınız hesaplarsak,  aylık asgari ücret tutarında paralar kazanabilirsiniz.

19. Evde Doğum Günleri İçin Pasta Yapmak

Pasta modelleri ve pasta tatları ile yakından ilgileniyorsanız, evinizde üretimini yapacağınız çok güzel bir pasta sektörü oluşturabilirsiniz. Yapacağınız rengarenk ve müthiş pastaları, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak, insanların görmelerini sağlayabilirsiniz. İnsanlar pasta fotoğraflarını beğendikçe, işlerinizi ticarete çevirerek kolay yoldan evde iş imkanı bulabilirsiniz.

20. Evde Mevlit Şekeri Paketlemek

Mevlit şekerleri, ülkemizde oldukça popüler olan şekerler arasında yer alıyor. Ayrıca, birçok şekerleme dükkanları ve yerel şeker pazarları, mevlit şekeri yaptırmak için öğrencilerden veya ev hanımlarından oluşan ekipler topluyor. Siz de bu ekiplere katılarak, evinizde kolay bir şekilde mevlit şekeri paketleyebilirsiniz. Diğer şekerleme paketlerinden oldukça yüksek kazanç sağlayan mevlit paketleme işi, paket başına 75 KRŞ – 1 TL arasında kazandırıyor.

21. Evde Mum Üretmek

Genellikle, özel günlerde veya karanlıkta kullanılan mumlar, öğrenciler ve ev hanımları için altın değerinde bir iş olarak gözüküyor. Çünkü evlerinizde üreteceğiniz mumları, kolaylıkla satabilir, aylık düzenli şekilde para kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken; mumlara şekil vereceğiniz stilleri ve eriyen mumlardan satın almak olacaktır. Sermayesiz ve maliyetsiz evde iş imkanı isteyenler için, bulunmaz iş fırsatı diyebilirim.

22. Evcil Hayvan Bakımı

Evcil hayvanlarla yakından ilgileniyorsanız, tanıdıklarınızın veya çevrenizdeki insanların hayvanlarına evinizde bakabilir, saatlik ücretlerle aylık ciddi miktarlarda para kazanabilirsiniz. Hem basit hem de hiçbir maliyeti olmadan güzel gelirler elde edebilirsiniz.

23. Blog Yazmak

Blog yazmak, gerçekten çok güzel bir hobi ve ek iş fikridir. Çünkü yaşadıklarınızı, sevinçlerinizi, özel anlarınızı bir internet sayfası oluşturarak, takipçilerinizle paylaşabilir, reklam gelirlerinden güzel paralar elde edebilirsiniz. Ayrıca, daha farklı bloglar oluşturarak, tek bir kategoride yazılar paylaşabilir, sadece ilgilendiğiniz alanlarda yazılar yayımlayabilirsiniz. Böylece, internet ortamında hem bilinecek, hem de reklam, sponsor gelirlerinden ciddi derecelerde paralar kazanabileceksiniz.

24. Doğal Reçel ve Salça Üretmek

Artık, fabrikalarda üretilen reçellere veya salçalara güven oldukça azaldı. Her ne kadar sağlıksal testlerden geçse de, insanlar çocuklarına, eşlerine bu tür şeyleri hazırlamak istemiyorlar. Siz de, fabrikadan mağazalara gelen reçelleri, salçaları beğenmiyor ve kullanmak istemiyorsanız, evinizde doğal reçeller ve doğal salçalar üreterek; gelir elde edebilirsiniz. Ürettiğiniz doğal gıdaları sosyal medya yardımı ile daha kolay bir şekilde satabilirsiniz.

Evde iş imkanı bulabileceğiniz tüm zamanların en iyi 24 işini listeledik. Beğendiğiniz iş fikirlerini uygulayabilir, ek gelir elde edebilirsiniz.

  1. Ulviye Kasım 28, 2018
  2. Sevda kurt Aralık 17, 2018
  3. Zeynep Aralık 21, 2018
  4. Suna Aralık 21, 2018
  5. Büşra Yılmaz Aralık 21, 2018
  6. Özlem Aralık 22, 2018
  7. BEKİR Aralık 22, 2018
  8. Aysun turgut Aralık 23, 2018
  9. Dilfuzs Aralık 26, 2018

  Yorum Yapın