Evde Ek İş Olarak Yapabileceğiniz 5 Kazançlı Paketleme İşi

Son dönemlerde evde pek fazla fiziksel efor sarf etmeden yapılabilecek işler çok sayıda kişi tarafından araştırılmaktadır. Evde ek iş olarak ya da çok fazla fiziksel efor sarf etmeden yapılabilecek olan işlerden bir tanesi de paketleme işleridir. Paketleme işleri seri üretim yapan firmalar tarafından evde freelancer olarak çalışan kişilere verilen bir iştir ve getirisi yüksek olmasına rağmen pek fazla fiziksel efor gerektirmeyen bir iştir. Dilerseniz yapabileceğiniz 5 farklı paketleme işini inceleyelim.

Sabun paketleme işi: Son dönemlerde sayıları oldukça hızlı artan sabun firmaları sabun üretimlerini yaptıktan sonra ürettikleri sabunları estetik ve güzel görünümlü olarak paketletmek istemektedir. Bu noktada ise devreye evde paketleme hizmeti veren personeller girmektedir. Evde sabun paketleme işi paketlediğiniz ürün etrafa dağılabilecek bir ürün olmadığından kötü kokan bir ürün olmadığından dolayı son derece avantajlıdır.

Kına paketleme işi: Özellikle Türkiye’de özel günlerde sıklıkla kullanılan kına maddesi, üretildikten sonra küçük küçük paketlenmek üzere evlerinde paketleme işini yapan kişilere gönderilir. Kına paketleme sabun paketlemeye göre biraz daha zahmetlidir. Çünkü toz halde olan kına maddesinin paketlenme sürecinde yaşanabilecek aksilik oranı diğer maddelere göre daha yüksektir. Fakat yine de belli şablonlar dahilinde yapıldığı sürece kına paketleme de oldukça iyi para kazandıran ve sizi fiziksel efor sarf etmek zorunda da bırakmayan pratik bir iş olarak gösterilebilir. Siz de kına firmaları ile iletişime girerek kına paketleme işi alabilirsiniz.

Kürdan paketleme işi: Kürdan paketleme işi hiçbir zaman modası geçmeyen ve her zaman alıcısını bulan bir iştir. Bunun sebebi kürdanın bir ihtiyaç nesnesi olmasından gelmektedir. Kürdan paketleme işi de özellikle mahalle tarzı yerleşim yeri olan bölge kadınlarına sık sık verilen bir iştir. Kadınlar bu işten kolaylıkla para kazanabilmekte ve evinin bütçesine katkı sağlayabilmektedir.

Boncuk paketleme işi: Boncuk paketleme işi her ne kadar eski dönemlere nazaran daha az veriliyor olsa da hali hazırda halen verilen bir iştir. Ne var ki boncuk paketleme işleri sektörde daha seyrek olduğundan dolayı işi arama kısmı biraz uzun sürebilir. Bu da iş ararken vakit kaybedeceğiniz ve o süreç içerisinde para kazanamayacağınız anlamına gelir. Bundan dolayı diğer paketleme işlerine yönelmeniz daha çok tavsiye edilir.

Mandal paketleme işi: Hiç bir zaman modası geçmeyen bir diğer paketleme işi ise mandal paketleme işidir. Yine ihtiyaç nesnesi olduklarından dolayı mandallar uzun yıllardır satışa sunulmaktadır. Satışa sunuldukları sürece de üretimi devam ettiğinden dolayı, paketleme sektöründe de paketleyicilere iş olanağı sunmaya devam etmektedir. Siz de bir mandal firması ile anlaşarak günlük paketleme işleri yapabilir, bu yolla ev bütçesine katkıda bulunabilirsiniz.

44 Yorum

 1. Aylin aydın
 2. Ayşe
 3. Gülcan
 4. Derya
 5. Melek
  • Melek Dalgın
 6. Fatma
 7. Ali hatice
 8. Zeynep Özçelik
 9. Melek
 10. Melek
 11. burcu çelik
 12. SALİHA
 13. Ülkü Arslanalp
 14. Kübra
 15. Meltem buğan
 16. Elvan çelik
 17. Sevda sarmis
 18. Elvan
 19. EMİNE SARIÇOBAN
 20. reyhan
 21. Feyza
 22. Elif Yıldız
 23. Anıl
 24. Cagla
 25. Sevil Güner
 26. Zehra
 27. Büşra
 28. sevgi
 29. Çiğdem
 30. Yüksel
 31. Şeyma
 32. Fatma
 33. Sinem
 34. Leman Karaman
 35. İdil
 36. Nuran
 37. Yasemin
 38. Yasemin eker
 39. Melek
 40. Fatma
 41. Gozde
 42. Songül
 43. yeliz Özbek

Yorum Yapın