Evde Boncuk Dizme İşi Nasıl Yapılır, Ne Kadar Kazanılır?

Evde ek iş yaparak para kazanmak isteyen kişiler tarafından merak edilen diğer bir konu ise evde boncuk dizme işi nasıl yapılır hakkında olmaktadır. Günün büyük çoğunluğunu evde geçiren ev hanımları evde boncuk dizme işi ile ek gelir elde ederek mutfak masraflarını gidermeye devam ediyor. Evde boncuk dizme işi için evde iş imkanı sağlayan firmalar ile iletişime geçebilir veya yaşadığınız yerde organize sanayi bölgesi varsa orada bulunan fabrikalarla birebir görüşebilir, organize sanayi bölgesi bulunmuyorsa mahalle veya semtinizde bulunan tuhafiyeci ve bijuteri mağazaları ile görüşebilirsiniz.

Evde boncuk dizme işi iki türlü yapılmaktadır. Birincisi, firma tarafından size verilen kazak, gömlek, hırka gibi kıyafetlere istenen şekilde boncuk işlemektir. İş teslimi için gelen firma görevlisi işi size gösterecektir, yapılması gereken şey ipi iğneye geçirdikten sonra kazağa batırırken boncukları işlemeniz olacaktır. İşlemeler, markanın amblemi, çiçek veya gül desenleri, farklı şekiller olabilmektedir. Firma ile anlaşma sağlanıldığında, firma görevlisi ürün başına ödenecek net ücreti de söyleyecektir. Örneğin, bir gömleğe işlenen her gül deseni için 1 TL kazanabilir, el yatkınlığı ve hızınıza göre daha fazla işleme yaparak kazancınızı yükseltebilirsiniz.

Evde boncuk dizme işi nasıl yapılır konusunda ikinci yöntem ise, size verilen değişik renk ve boyuttaki boncukları istenilen renk ve modellerde ipe dizmek olacaktır. Örneğin, evde boncuk taşı dizme işi ile bileklik, tesbih, kolye ve küpe yapabilirsiniz. Evde boncuk dizme işi için gerekli olan tüm ürün ve aletler firma veya anlaşma sağladığınız iş yeri tarafından karşılanmaktadır. Bu iş için evinizde yeterli büyüklükte bir alan ayarlamanız ve size verilen işleri özenli ve düzgün bir şekilde teslim etmeniz gerekmektedir. Evde boncuk taşı dizme işi ile hiçbir masrafa girmeden televizyon başında para kazanabilirsiniz.

Evde Boncuk Dizme İşi İle Ne Kadar Kazanılır?

Evde boncuk dizme işi genellikle büyük şehirlerde yaşayan ev hanımları tarafından yapılıyor ancak küçük şehirlerde yaşayan ve çeşitli mağazalarla anlaşan kişiler de evde boncuk dizerek aile ekonomisine katkı sağlayabiliyor. Evde boncuk dizme işi genellikle ev hanımları tarafından tercih edilse de ek gelir elde etmek isteyen kadın erkek pek çok kişi evde boncuk dizerek para kazanabiliyor. Evde boncuk dizme işinin kazancı kişinin pratikliğine ve iş becerisine göre değişebiliyor. Bu işlerle daha önce ilgilenen veya el çabukluğu olan kişiler daha fazla boncuk dizme işi yaptığı için ürün başına daha fazla para kazanabiliyor.

Ürün başına ücret ödenen boncuk dizme işi için ortalama 50-60 TL kazanılabiliyor. Boncuk dizme işinin kolaylığı veya zorluğu ürün başına ödenecek olan miktarı da etkiliyor. Haftada beş gün çalışarak 250 TL kazanılırken kişinin çalışma azmine göre bu oran değişkenlik gösteriyor. Evde boncuk dizme işi paketleme işlerine göre daha uğraştırıcı ve zor gibi gözükse de tasarım alanında ilgisi ve becerisi olan kişiler sıklıkla bu işi tercih ediyor. Evde ailesiyle veya komşularıyla boncuk dizme işi yapan ev hanımları olduğu gibi, işten arta kalan zamanını evde para kazanarak geçirmek isteyen erkekler de evde boncuk dizme işi ile ek gelir elde ediyor.