Ev Hanımlarına Part Time İş Seçenekleri

Ev hanımları için günümüzde boş zamanlarında para kazanabilecekleri fırsatlar artmaya başladı. Hem yetiştirmeniz gereken ev işlerini aksatmanıza sebep olmayacak, hem de boş vakitlerinizi para kazanarak geçirmenizi sağlayacak ev hanımları için iş fırsatları seçeneklerini sizin için bu yazımızda derledik. Gelin bu fırsatları beraber inceleyelim.

Kozmetik Ürünü Satışı Yaparak Para Kazanma: Ev hanımlarının oturdukları yerden, arkadaşları ve yakın çevresi ile iletişim halinde olarak gerçekleştirebileceği bir para kazanma yöntemi olan kozmetik ürünü elçiliği, oldukça keyifli bir part time meslektir. Bu mesleği yapabilmeniz için ürün satış elçiliği yapmak istediğiniz marka ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Son yıllarda özellikle Avon ve Farmasi gibi markalar, ürün satış elçisi aramaktadır. Peki bu iş nasıl yapılıyor? Bu işi icra etmek istediğinizi markaya bildirdikten sonra marka size belli aralıklarla ürünlerin özelliklerini ve fiyatlarını içeren kataloglar göndermeye başlar. Aynı zamanda belli tanıtım ürünlerinin tester boyları da size gönderilir. Sizden, kadın toplantılarında kataloğunuz ile beraber söz konusu ürünlerin tanıtımını yapmanız ve satışını gerçekleştirmeniz beklenir. Aldığınız siparişleri firmaya ileterek kargonun gelmesini beklersiniz. Kargoların tamamı size gelmekte ve sizden sipariş veren kişilere dağıtılmaktadır. Sattığınız her ürün için firma ile daha önce anlaşmış olduğunuz orandaki komisyonunuzu kazanırsınız.

Hasta Bakıcılığı ya da Çocuk Bakıcılığı Yaparak Para Kazanma: Hem ev hanımlarını çok fazla yormayarak onlarda ev işlerini yaparak enerji bırakacak, hem de boş zamanlarını aktif olarak geçirmesini sağlayacak bir diğer part time iş seçeneği ise hasta bakıcılığı. Hasta bakıcılık ilanlarına genel olarak internetten ulaşılabiliyor. Hastanın temel ihtiyaçlarını karşılamanız ve ona refakatçi olmanız ise yetiyor. Hasta bakıcılığının yanı sıra part time çocuk bakıcılığı da siz tecrübeli ev hanımları için çok avantajlı bir seçenek olabilir! Henüz çocuğu olmayan ev hanımlarının çocuk büyütme konusunda tecrübelenmesini, çocuğu olan ev hanımlarının ise kolaylıkla işin altından kalkabilmesini destekleyen bu iş, kolay yoldan para kazanmanın en iyi yollarından bir tanesi.

Web Metin Yazarlığı Yaparak Para Kazanma: Ev işlerinizi bitirip koltuğunuza yayılarak, konforlu bir şekilde para kazanmak ister misiniz O halde web metin yazarlığı tam size göre. Ev hanımlarının evlerini terk etmek zorunda olmadan yapabileceği en keyifli ve en iyi gelirli işlerden bir tanesi de kuşkusuz web metin yazarlığı. İnternette gördüğünüz içeriklerin yazarı olmak başta kulağınıza garip gelse de, aslında çok kolay! Bunun için Google üzerinden bu tür web yazarlığı ilanları verilen forumları bulabilir, insanlara kendinizi tanıtarak sipariş almaya başlayabilirsiniz. Web metin yazarlığı tamamen serbest çalışma saatleri olan ve sipariş üsulu yapılan bir meslek olup, part time sınıfına girmektedir. Aynı zamanda freelance bir iş türü olmasından dolayı da özellikle ev hanımları için idealdir. Siz ev hanımları, çalışmaya müsait olduğunuz vakitleri belirleyip dilediğinizde web yazarlığına başlayabilirsiniz.

Yaşadığınız Muhitteki Bir Mağazada Çalışarak Para Kazanma: Evinize yakın bir yerdeki herhangi bir mağaza ya da işyerinde part time olarak çalışmak da para kazanma yollarından bir tanesidir. Çalıştığınız yerin evinize yakın olması, hem evinize acil şekilde ulaşmanız gerektiğinde bunu kolaylıkla yapmanıza fırsat verir, hem de ulaşım problemlerinizi sıfıra indirir. Bundan dolayı da eviniz ve ev ile ilgili sorumluluklarınız üzerindeki kontrolünüzü kaybetmenize engel olur. Eğer bir yerde part time olarak çalışmayı planlıyorsanız, bu yerin evinize yakın bir muhitte konumlanmış olmasına dikkat edin!