Ev Hanımlarına İş Veren Firmalar

Evde kendisi çalışarak gelir sağlamak üzere piyasayı araştıran kadınlar, ev hanımlarına iş veren firmalar üzerine odaklanıyor ve karşılıklı güven esasına dayalı, ödeme aşamasında sıkıntı çıkarmayan, işin resmiyete dökülebildiği bir evden çalışma standartını tercih ediyorlar. Böylesine nokta atışı yapmak, günümüzün kötü niyetli piyasacıları varken pek kolay olmuyor ancak gönlünüze göre iş bulabilmeniz bazı stratejileri uygulayarak tabii ki mümkün oluyor. Bu konuda derlediğimiz tavsiyeleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Evden çalışmak isteyen hanımların değerlendirilebileceği pek çok iş kolu mevcuttur. Bunların başında evde paketleme veya montaj işleri gelmektedir. Yine örgü ve benzeri el işleri de evde yapılaiblecek gelir potansiyeli yüksek ek iş modellerindendir. Bu kısımda karar size kalıyor ve el becerinizi, vaktinizi ve düzenli çalışıp çalışamayacağınızı hesaba katarak tercih yapıyorsunuz. Bunu yaparken acele etmemenizde fayda var çünkü bu nasıl olsa ek iş, bir yaparım bir yapmam kimse bana karışamaz diye düşünürseniz, hiç bir işten düzenli gelir elde edemezsiniz. Evinizden de çalışsanız, ek iş de yapsanız işinize saygı duymalı ve disiplinli çalışmalısınız. Özverili çalışmaya dair genel tavsiyelerimizi sunduktan sonra ev hanımlarının iş alabileceği firmalara değinelim. Evlere iş veren firma iletişim bilgilerini ulaşabileceğiniz bazı kaynaklar var. Bunlardan güvenilir olanlarını elemeniz gerekiyor. Bu aşamada devreye referans usulü giriyor. Yani bu firmaların daha önce çalıştırdığı ev hanımlarının yorumlarını mutlaka incelemelisiniz.

Sahibinden.com ve indeed.com gibi ilan sitelerinin ilan verenlere dayattığı kurallar, bu platformlardan genel itibariyle güvenilir firmalar bulabileceğiniz anlamına geliyor. Ek iş sitelerine sürekli olarak farklı telefon numaralarıyla yorum yapan, resmi bir işletmesi olmayan belirsiz firmalarla çalışıp emeğinizi ve vaktinizi riske atmamak en iyisidir. Tanınmış ilan sitelerinde kendi iş potansiyelinize göre ek iş ilanı bulabilirsiniz. Yine bu platformlarda gördüğünüz ilan sahiplerini de araştırmanızda fayda var. Referans mantığı ile süreci yürütürseniz, kafanız daha rahat olacak ve iş sürecinde ya ödemem yapılmazsa şeklinde motivasyonunuz düşmeyecektir. İlan sitelerinin ilgili kategorilerinden evlere ek iş veren firma veya toptancıların güncel ilanlarına sürekli olarak ulaşabilirsiniz.

Daha önce bu platformlardan eve ek iş almış, düzenli şekilde çalışmış ve ödeme sıkıntısı yaşamamış okuyucularımız da konu altına yorum yaparak diğer ziyaretçilerimize yol gösterebilirler. Sitemizde sosyal etkileşime ve dayanışmaya çok önem veriyoruz bu yüzden yapacağınız her yorum ve tarafımıza ileteceğiniz sorular bizler için çok değerlidir.

    1. bircan avluk Aralık 20, 2018

    Yorum Yapın