Ev Hanımlarına İş Kurma Kredisi Veren Bankalar

Ev hanımları uzun seneler boyunca evleri ile ilgilenmek adına çalışma hayatlarına uzun aralar verebiliyor ya da çalışma hayatlarına başlamayabilmektedirler. Bundan dolayı ev hanımlarının uzun seneler sonra çalışmaya karar verdiklerinde iş bulma süreçleri epey sancılı olabilmektedir. Bunun farkına varan ev hanımlarının yeni formülü, kendilerini geliştirdikleri alanda iş bulmak yerine kendi işlerini kurmak oldu. Elbette iş kurmak için de belli bir sermaye ihtiyacı olduğundan dolayı ev hanımları, sıklıkla iş kurma kredisi veren bankalar listesini araştırıyor.

Ev hanımları, kendilerinin yeterli olduğunu düşündüğü konularda iş kurma alışkanlığını bir süredir arttırmış durumda. Bu konuda elbette devlet politikalarının da rolü çok büyük. Özellikle geçtiğimiz günlerde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın kaymakamlar ile yaptığı anlaşmalarda kaymakamlık makamı aracılığı ile kadınlara iş kurma kredisi verileceği kesinleşti. Bu makalede, kadınlara iş kurma kredisinin hangi bankalar tarafından verildiğinin kısa bir listesini yaptık. Gelin bu listeyi beraber inceleyelim.

Kadınlara Destek Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Kadınların iş kurmaları için onlara düşük faizli destek kredileri veren bankalar son yıllarda çoğalmıştır. Özellikle bu konuda devletin adım atması ile birlikte bankalar da iş birliği içerisinde kadınlara bu yolla destek olmaya başlamıştır. İşte kadınlara destek kredisi veren bankalar:

Denizbank: Denizbank, ev hanımlarına iş kurma projelerini ayrıntılı şekilde anlatmaları koşulu ile oldukça düşük faizli ihtiyaç kredisi çekme fırsatı sunuyor. Bu krediden faydalanabilmek için ise ev hanımlarının yapması gereken tek şey nüfus belgesi, ikametgah belgesi, 3 aylık fatura örneği, ipotek edilebilecek mal varlıklarının ipotek belgesi ve emekli ise emeklilik belgesini toparlayarak bankaya götürmek. Ev hanımları için oldukça düşük faizle kredi veren banka, amacının ev kadınlarını da hayata atılım yapmaları konusunda desteklemek olduğunu söylüyor.

ING Bank: ING Bank ev hanımları için oldukça düşük faizlerle kredi paketleri sunan bankalardan bir tanesi. ING bankasına başvurarak siz de projelerinizi ve neden paraya ihtiyaç duyduğunuzu anlattıktan sonra kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ev hanımlarına özel olarak bir gelir belgesi beyanı istenmemektedir. Tüm ev hanımları bu kredi fırsatından yararlanabilir. Evraklar, Denizbank için getirilmesi gereken evraklar ile aynı olup, tek bir evrakın bile eksik olması halinde bu başvuru fırsatından yararlanılamamaktadır.

Bu iki banka dışında dönemsel ya da bölgesel olarak kadınlara destek kredisi paketlerini müşterilerine sunmaktadır.

Kadınlara Destek Kredisi Başvurusu Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Kadınlara destek adına oluşturulan ihtiyaç kredileri başvuruları yapılan süreçte kadınların kredi notları pek önemsenmez. Bankaların bu kredileri verirkenki asıl amacı kadınlara destek olmak olduğundan dolayı bu tür prosedürel konulardan dolayı sorun çıkarılmamaktadır. Yine de bankalar kendilerini garanti altına almak maksadı ile kefil ve ipotek edilebilecek mal varlıkları talep etmektedirler.