Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi Veriliyor Mu?

Ev hanımlarına girişimcilik için verilen krediler her geçen gün artan çalışmalar ile devam ederken, ev hanımlarına girişimcilik istekleri dışında verilen krediler için de çalışmalar yapılmaktadır. Bankalar ve özel KOSGEB kredileri aracılığı ile ev hanımlarının da ihtiyaç duydukları zaman ev bütçesine katkıda olabilmeleri amacı ile hazırlanan kampanyalar dahilinde ihtiyaç kredisi çekme şansı olacak.

Herhangi bir aylık gelir beyanatı bulunmayan ve dolayısıyla sigortaları da olmayan ev hanımlarının kredi çekmesi nasıl sağlanacak? Ev hanımlarına da ihtiyaç kredisi verilecek mi? İhtiyaç kredisi çekilmesi için ne yapılması gerekir? İhtiyaç kredisi çekmek için gerekli koşullar nelerdir? Sizin için bu makalemizde ev hanımları için verilen ihtiyaç kredileri hakkında kapsamlı bir bilgi paketi hazırladık. Ev hanımları için verilen ihtiyaç kredileri hakkında ayrıntılı bilgi almak için makalemizi okumaya devam edin.

Ev Hanımları Nasıl İhtiyaç Kredisi Çekmelidir?

Ev hanımlarının çekebileceği bu yeni nesil ihtiyaç kredilerini yalnızca ev hanımları değil belli bir gelir seviyesine sahip olan fakat bunu bankalara ve devlete kanıtlamayan herkes başvurabilir ve alabilir. Dilerseniz ev hanımları ve gelirini kanıtlayamayan tüm bireylerin başvurabileceği bu ihtiyaç kredilerinin seçim ve başvuru aşamaları hakkında detaylı bilgiler verelim.

  • Kredi kullanmak istediğiniz bankayı belirleyin. Öncelikle hangi krediye karar verebilmeniz için bir bankaya karar vermeniz gerekmektedir. Çünkü bankaların birbirinden farklı kredi paketleri bulunmaktadır ve bankaların müşterilerine uyguladıkları kredi politikaları birbirinden farklıdır.
  • Öncelikle bankaya kredi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Bankaya telefon ile ya da bizzat şubeye giderek yapacağınız başvurularınızın sonrasında internet bankacılığına da üye olmanız gerekmektedir.
  • İnternet bankacılığı üzerinden de yaptığınız kredi başvurusunu yinelemeniz gerekmektedir. Fakat internet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yaparken çok dikkat etmeniz gereken bir şey var. Kredi başvurusu sorularını mümkün mertebe doğru cevaplamaya özen gösterin. Aksi takdirde bir sonraki aşamada yalan söylediğiniz anlaşılacaktır.
  • Krediniz kısa zaman içerisinde onaylanacaktır. Onaylanmasını beklemeniz gerekmektedir. Kredinizin onaylanması sonrasında bankaya dahi gitmenize gerek kalmadan kredi miktarına internet bankacılığı aracılığı ile erişmeniz mümkündür. Krediniz banka hesabınızda olacaktır.

İpotekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusu yapmak istiyorsanız ve kefil bulamadıysanız ipotekli kredi başvurusu yapmanız da mümkündür. İpotekli kredi başvurusu yapmanız için yapmanız gereken şeyler aşağıda sıralanmıştır. Aşağıdaki adımları takip ederek kolaylıkla ipotekli kredi başvurusu yapmanız mümkündür. Gelin bu adımları beraber inceleyelim.

  • Öncelikle yine size en uygun olan bankayı bulmanız gerekmektedir. Bu bankayı bulduktan sonra kredi paketleri arasında sizin için en uygun olan paketi seçmeniz gerekir.
  • Size ait olan tüm mal varlığının tapusunu alarak bireysel işlemlerin yapıldığı banka gişesine gitmeniz gerekmektedir. Burada ayrıca tapularınız ile beraber ruhsatlarınızı da göstermeniz gerekmektedir.

Başvurunuzu yaptıktan kısa süre sonra kredinizin miktarı hesabınıza yatacaktır.