Ev Hanımlarına Hayvancılık Kredisi

Taşra bölgelerde evlerinde ev hanımlığı yapan fakat aile bütçesine katkıda bulunmak ve ekonomik özgürlüklerini kazanmak maksadı ile kendi işlerini kurma isteği içerisinde olan kadınlara müjde! Artık yeni bir iş kurmak ev kadınları için çok kolay! Ev kadınlarının iş girişimlerini desteklerken aynı zamanda ülke ekonomisinin de gelişimine katkıda bulunmak isteyen bankalar, ev kadınlarının iş girişimcilerini destekleyecek bazı düşük faizli kredi imkanları sunmaktadır.

Temel olarak devletin ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın çalışmaları etrafında şekillenen bu çalışmalar devlet bankaları ve özel bankalar tarafından dönemsel ve bölgesel olarak desteklenmektedir. Bulunduğunuz bölge hayvancılığa elverişli bir bölge ise ve ayrıntılı bir iş planınızı oluşturduysanız, devletin o dönem anlaşmalı olan bankalarından bir tanesinden ev hanımlarına özel hayvancılık kredisi talebinde bulunmanız mümkündür. Eğer gerekli şartları yerine getiriyorsanız ve devlet ya da banka sizin iş kurmak konusundaki hevesinize inanırsa, krediyi çekebilmeniz için önünüzde hiçbir engel kalmamaktadır. Ayrıca ev hanımlarının hayvancılık ile ilgilenebilmeleri için onlara sunulan kredi fırsatı dışında, ilk alışlarında aldıkları küçükbaş ve büyükbaş hayvanlarını yüzde elli oranında daha düşük fiyata alma fırsatları da bulunmaktadır.

Ev Hanımlarına Hayvancılık Kredisi Kapsam ve Şartları Nelerdir?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kontrolünde de gerçekleşen kredi verimleri, hayvancılık yapmaya başlayacak kadınların hizmetine sunulmaktadır. 2 yıl ile 5 yıl arasında geri ödeme istenmemektedir. Ayrıca krediler sıfır faizli de, çok düşük faizli de olabilmektedir. Kredi fırsatı bankadan bankaya değişiklik gösterebildiğinden dolayı güncel olarak bilgi alabilmek adına bankalarla görüşmek gerekmektedir.

Ziraat Bankası’ndan Ev Hanımlarına Hayvancılık Kredisi Fırsatı!

Ziraat Bankası, devlet ile anlaşmalı olan bankalardan bir tanesidir. Güncel olarak ev hanımlarına hayvancılık kredisi fırsatları sunan Ziraat Bankası, bölgesel olarak birbirinden farklı fırsatlar sunmaktadır. Fırsatların bölgesel olmasının en önemli nedeni kimi bölgelerin küçükbaş hayvancılık için elverişli iken, kimi bölgelerin büyükbaş hayvancılık için elverişli olmasıdır. Pek çok banka, Ziraat Bankası’na oranla çok daha yüksek faiz oranıyla hayvancılık kredileri vermektedir. Bunun sebebi Ziraat Bankası’nın devlet destekli bir banka olmasıdır. Bundan dolayı bir ev hanımı olarak iş hayatına atılmak ve hayvancılık kredisi çekmek istiyorsanız, öncelikle başvurmanız gereken yer Tarım ve Orman Bakanlığı’dır. Ayrıca Ziraat Bankası, son derece esnek ödeme koşulları ile kolay kredi borcu yapılandırma fırsatlarını ev hanımlarına sunmaktadır. Genel olarak kredilerin ev kadınlarına verilerek ev kadınlarının üretime katılması amaç gözetildiğinden dolayı, bu kredi süreçleri diğerlerine göre daha yumuşak işlemektedir.

KOSGEB İle 50 Bin TL İş Yeri Açma Kredisi!

Ziraat Bankasının yanı sıra KOSGEB’e başvurarak 50 bin TL değerinde ev kadınlarına iş yeri açma hibesi ya da iş yeri açma kredisi almanız da mümkündür. Bunun için de gerekli belgeler arasında en önemli olan kurmak istediğiniz işyerinin kapsamlı projesi ve gider listesidir.