Ev Hanımlarına Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Ev hanımları kimi zaman ailelerinde ani bir şekilde gelişen maddi durumlara katkıda bulunabilmek amacıyla, kimi zaman kendi işlerini kurabilmek adına, kimi zaman ise düğün, bayram ya da ev alma gibi durumlardan oluşan nakit ihtiyaçlarını karşılama amacı ile kredi çekmek istemektedir. Fakat ev hanımları sigortalı çalışanlar olmadıkları için birkaç yıl öncesine kadar kredi çekemiyorlardı. Bunun sebebi, kredi çekilirken istenen aylık sabit gelir belgesinin ev hanımlarında bulunmaması idi.

Geçtiğimiz yıllarda ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının da attığı adımları takiben, bankalar ev hanımlarına kredi verme çalışmalarını başlattı. Bu krediler, bir taraftan genel olarak çok yüksek meblağlı olmaması ile bankaları güvence altına alırken, bir taraftan sabit bir gelirleri olmamasına rağmen ev hanımlarına nakit para sağlayarak onların işlerini kolaylaştırmaktadır. Peki, ev hanımlarına kadına destek kredisi veren bankalar hangileridir? Bankalar ev hanımlarına faizsiz kredi verir mi? İşte bu sorularınızın cevapları:

Kadınlara Faizsiz Destek Kredisi Veren Bankalar

Girişimci Ev Hanımlarına 15 Bin TL’ye Kadar KOSGEB Kredisi: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının yeni kampanyaları dahilinde uzun zamandır ev hanımı olan fakat artık kendi ilgi alanları hobileri ve yetenekleri dahilinde kendi işlerini kurmak isteyen girişimci ruhlu kadınlara faiz oranı yüzde sıfır olan ve en fazla 15 bin TL’ye kadar talep edilebilen krediler verilecek. Krediler anlaşmalı devlet bankaları üzerinden verilecek. Bu kredilere başvurabilmek için bankalara değil Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na gitmeniz gerekiyor. Bakanlığa belgeleriniz ile gittiğiniz takdirde, bakanlık gittiğiniz dönemde anlaşmalı olduğu banka ile sizin işlemlerinizi gerçekleştiriyor. KOSGEB dahilinde kredi alabilmek için ayrıca kurmak istediğiniz için ayrıntılı bir planlama dosyasını ve masraf dosyasını da hazırlamış olmanız gerekiyor.

ENPARA’dan Ev Hanımlarına 5 bin TL’ye Kadar Masrafsız İhtiyaç Kredisi: Bir Finansbank girişimi olan ENPARA, hiçbir şubesi olmayan ve işlerinin tamamını cep ve internet şubesinden yürüten oldukça yenilikçi bir çalışmanın ürünüdür. ENPARA, ev hanımlarına masraf parası almadan kredi başvurusu yapabilme ve başvuru kabul edildiği takdirde kredi çekebilme şansı tanımaktadır. ENPARA’dan ev hanımlarının alabileceği kredi miktarı maksimum 5 Bin TL olsa da, bu para da acil ihtiyaçların giderilmesine yardımcı olabilecek bir kredidir.

Türkiye Ekonomi Bankasından Ev Hanımlarına 15 Bin TL’ye Kadar İhtiyaç Kredisi: Türkiye Ekonomi Bankası da ev hanımlarına yalnızca girişimcilik faaliyetleri için değil aynı zamanda diğer ihtiyaçları için de kredi veren bankalardan bir tanesidir. Banka, kredi vermek için kefil istemektedir. Bunun dışında ev hanımlarının TEB’den kredi almak için karşılaşacağı başka bir problem olmaz. Siz de ani ihtiyaçlar doğrultusunda ev bütçesine katkıda bulunmak istiyorsanız bu üç bankadan birine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.