Ev Hanımlarına Evde İş İmkanı

Evde çocuk bakıp evden çıkamayan veya herhangi bir mesleği olmayıp, dışarıda çalışamayan ev hanımlarına evde ek iş imkanı olarak tavsiye edilebilecek yeni nesil iş fikirlerini ve sektörel tespitlerimizi bu yazıda detaylı olarak sunuyoruz. Evinizdeki mevcut imkanlar, bazen çok cüzi masraflar ve de el becerilerinizi birleştirerek evinizden gelir sağlamanız ve hatta evden başlattığınız ek işi gerçek bir işe dönüştürmeniz mümkün.

Ev hanımı olarak iş araştırması yapıyorsanız, hali hazırda çalışmaya hevesli ve kararlı olduğunuzu en baştan kabul ediyoruz. Bu düzenli bir gelir elde edebilmenin ilk olgusudur. Bundan sonrası, size en uygun iş modeline karar verme ve vakit kaybetmeden uygun kanallar, firmalar ve fikirler dahilinde girişiminizi başlatma sürecidir. Bu aşamayı da titizlikle tamamladığınızı varsayarsak, geriye evdeki çalışma ortamınızı, karar verdiğiniz işe uygun bir şekilde hazırlamaktır. Bununla birlikte, çalışma saatlerinizin de düzenli olması gerekiyor ki, günlük, haftalık ve aylık iş hacminizi ve iş teslim sürelerinizi netleştirebilesiniz. Tüm bunları yaptıysak, evde yapılabilecek bazı ek iş modellerini detaylandırmaya başlayabiliriz.

Evden çalışmak pek çok hanımın sandığının ve hatta hayal ettiğinin aksine dışarıda düzenli mesai yapmaktan çok daha zor olabilir. Bu hatırlatmanın ardından, ev hanımlarının yaygın olarak yaptığı el becerilerine dayalı ek iş girişimlerine değinelim. Elinizin hızlı olduğunu ve pratik bir şekilde paketleme işi yapabileceğinizi düşünüyorsanız bu alanda seçenekler oldukça geniş. Örneğin; evde salça, reçel veya garnitür gibi gıdalar üreterek, toptancıdan aldığınız ambalaj ve paketlerle bunları satışa ve raflamaya hazır hale getirerek, bir taşta 2 kuş vurabilirsiniz. Yine alternatif bir örnek; internetten sabun süsleme teknikleri öğrenerek, süslemesini tamamladığınız sabunları gösterişli paketlerle pazarlamaya ve satışa hazır hale getirebilirsiniz.

Paketleme işlerine alternatif olarak size aslında farkında olmadığınız ama zaten yaptığınız bir şeyi işe dönüştürebilme fikrinden bahsedelim. Hepimiz her gün sosyal medyada bir şeyler yazıyor ve pek çok konuda fikir beyan ediyoruz. Yani pek çoğumuz potansiyel blog yazarlarıyız. O zaman bu yazı gücünü kazanca çevirmeyelim mi? Hemen ücretsiz bir blog açıp (blogger.com) ilgi alanınız olan ve yazmaktan keyif alacağınız bir kategoride blog yapalım. Mesela yemek tarifleri olabilir. Her gün özgün yazılar girerek trafiğinizi artırdıktan sonra blog üzerinde reklam yayınlayabilir (Google Adsense) ve beklentinizin üzerinde düzenli gelir sağlayabilirsiniz.

Paketleme, montaj ve online ek iş girişimleri üzerine kapsamlı yayınlar yapmaya devam edeceğiz. Ek iş araştırmalarınız dahilinde aklınızdaki soruları veya tecrübelerinizi aşağıdan yorum yaparak bizlerle ve okuyucularımızla paylaşabilirsiniz. Yorumlarınızı göndermeden önce telefon numarası, adres ve benzeri kişisel bilgilerinizi girmediğinizden emin olunuz.