Ev Hanımlarına 10 Yüksek Kazançlı Ek İş Önerisi

Günden güne artan ihtiyaçlar, büyük şehirlerde yaşamanın getirdiği zorluklar, çocukların masrafı, ev giderleri gibi sürekli maddiyat gerektiren durumlar ev hanımlarını da iş arayışlarının sebepleri olmuştur. Çoğunlukla maddi açıdan rahatlamak ve gelir düzeyini yükseltmek amacıyla işe başlayan ev hanımları kimi zamanda evde geçireceği zamanları değerlendirmek istemektedir. Ev hanımları için ek iş fırsatları da firmalar ve fabrikalar tarafından karşılanmaktadır.

Ev hanımları hem ev işleri hem de çocuk bakımı gibi konulardan dolayı tüm gününü dışarda çalışmaya ayıramasa da evde ek iş yaparak aylık kazancını arttırabilir. Firmalar tarafından verilen bazı işler, zamanınızı harcadığınıza değmeyebilir ve gelir düzeyiniz yükselmeyebilir. Bu yazıda ev hanımlarına 10 yüksek kazançlı ek iş önerisi ve piyasada yer alan ek iş fırsatları arasında en kârlı olanları hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

1. Evde Çocuk Bakımı

Firma ve fabrikalara ulaşmak zor geliyor veya çocuk bakımı ile ilgileniyorsanız bu işten oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz. Evde çocuk bakımı için bakacak olan kişinin; yaşı, eğitim durumu, tecrübesi, kendi evinde bakıp bakmayacağı, evde bakımı yapılacak çocuğun ise; yaşı, kaç gün bakıma ihtiyaç duyduğu gibi konular geliri belirleyecektir. Küçük çocukların bakımı zor olduğu için daha fazla para kazanılabilir aynı zamanda evde başka çocuklar varsa beraber vakit geçireceği için sizleri pek fazla yormyacaktır. Ev hanımları evde çocuk bakımı için aylık ortalama 1000 TL kazanabilir, belirtilen durumlara göre aylık kazanç yükselebilir veya artabilir.

2. Evde Sabun Paketleme İşi

Evde sabun paketleme işi son zamanlarda hızla popülerliğini arttırmaktadır. Ev hanımları ve evde ek iş yapmak isteyen kişiler firmalar ile anlaşarak her sabun paketlediğinizde 10-15 kuruş kazanabilirsiniz. Firmalar size sabunları ulaştıracak ve belirtilen tarihte paketlenmiş olarak alacaktır. Eğer evde çocuklarla, eşinizle veya komşularla yaparsanız aylık kazancınız da yükselecektir. Evde sabun paketleme işi ile aylık 1500 TL civarında para kazanabilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

3.  Evde Yemek Yapmak

Evde yemek yaparak satış yapabilirsiniz. Ev yapımı yemekler özellikle çalışan kesim ve yemek yapmak için vakti olmayanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Yemek yaparak kendiniz satabilir veya bir lokanta, pastane ile anlaşabilirsiniz. Ek iş imkanları arasında yemek yapıp satmak oldukça revaçtadır.

4. Etiket Basımı

Tekstil ticaretinin yoğun olarak yaşandığı illerde özellikle etiket basımı yapacak kişilere ihtiyaç olmaktadır. Evden para kazanmak istiyorsanız fabrikalar tarafından size verilen kıyafetlere ilgili etiket ve barkodları basarak aylık 1000 TL civarında kazanç sağlayabilirsiniz.

5. Organik Şampuan Üretimi

Son yıllarda herkesin ilgisini organik ürünler çekmektedir. Kimyasal içeriği fazlaca bulunan ürünlerin yerini organik şampuanlar almıştır. Aktarlardan alacağınız özel bitkilerle kendi şampuanınızı yaratabilir ve satışa başlayabilirsiniz.

6. Makale Yazmak

En az fiziksel güç gerektiren işlerden biri de makale yazmaktır. Firmalar veya bu işi yapan kişilerle anlaşarak istenen konuda makale yazmanız istenecektir. Ek iş fırsatları arayanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

7. Editörlük

Okumayı seven ev hanımları için iş fırsatı olacaktır. Verilen metinleri okuyarak düzeltecek gerekli imla kurallarına ve noktalama işaretlerine dikkat etmeniz gerekecektir. Hem okuyup hem de kazanmak isterseniz editörlük ile ortalama 1000 TL kazanabilirsiniz.

8. Poşet Katlama

Özellikle kağıt poşet ve kutu üreten firmalar tarafından ev hanımlarına iş imkanı tanınmaktadır. Size verilen kağıtları uygun düzenleme ve katlama ile poşet haline getirmelisiniz. Poşet katlama işini ailenizle birlikte yapabilir, para kazanırken hoş vakit geçirebilirsiniz.

9. Online Ders Eğitimi

Belli bir konuda eğitiminiz veya diplomanız olduğu halde çocuklardan dolayı çalışamıyor iseniz internet üzerinden online ders verebilirsiniz. Bu iş için özel olarak tasarlanan siteler size yardımcı olacaktır. Gelir düzeyinizi arttırmak için online ders vermeye başlayabilirsiniz.

10. Kına Paketleme İşi

Firmalar size belirtilen miktarda kınayı, paketleme için gerekli olan araç gereçleri, kumaşları verecektir. Yapılması gereken tek şey kınayı eşit miktarda paketlemek ve süslemektir. Aylık 800 TL kazanç sağlayabilirsiniz.