Ev Hanımıyım Evde Ne İş Yapabilirim?

Herhangi bir işte mesaisi olmayan ev hanımları, günümüzde internet üzerinden, ev hanımıyım evde ne iş yapabilirim, evden çıkmadan nasıl ek gelir sağlayabilirim şeklinde online araştırmalar yapıyor ve aile bütçelerine katkıda bulunmak amacıyla planlama ve girişim yapmayı deniyorlar. Bu doğrultuda yaptığınız araştırmalara bizler de katkıda bulunmak üzere tecrübe ve birikimlerimizi paylaşmaya karar verdik.

Evden çalışmak pek çoğunuzun aklına geldiği gibi, kolay ve zahmetsizce kazanç sağlamak anlamına gelmiyor. Öncelikle böyle bir düşünceye sahipseniz bu yanılgıyı derhal yıkmanız gerekiyor. Bunun ardından kendinizi tartmalısınız. Siz ne iş yapabilirsiniz? Eliniz neye yatkın veya hangi işi yaparken keyif alabilir ve bu sayede işi düzenli ve disiplinli olarak devam ettirebilirsiniz? Tüm bu sorulara dürüstçe cevap verdikten sonra kafanızda az da olsa bir şeyler şekillenecektir. Bundan sonrası size sunacağımız ek iş fikirleri arasından tercih yapmanıza kalıyor. Yazımızın devamında ev hanımı olarak evden yapıp gelir elde edebileceğiniz sektörleri detaylandıracağız.

Ev hanımı denildiğinde el becerilerine yönelik iş modelleri ön plana çıkıyor ve bizce de öncelikle bunların değerlendirilmesi gerekiyor. Örneğin; fason dikiş işi, evde paketleme işleri, ürün montaj işleri ve bu minvalde çoğaltılabilecek diğer el emeği seçenekler mevcuttur. Bizim ilk kez evde ek iş yapmaya karar veren ev hanımları için araştırmalara dayalı tavsiyemiz, evde kına, oyuncak, sabun ve kürdan paketleme gibi daha pratik ve sürümden kazanılabilecek işler üzerine olacaktır. Bunlara alternatif olarak örgü hobiniz varsa, yazlık ve kışlık butik ürünler örerek bunları giyim mağazalarına veya çevrenize satma girişimleri de tavsiye olunur. Farklı başlıklar altında ev hanımlarına yönelik ek iş fikirleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Kendi başınıza yapabileceğiniz ek işlerin yanında, direkt olarak ev hanımlarına ek iş veren firmalar üzerinden de ek iş tercihi ve iş alımı yapabilmektesiniz. Bu konuda firma seçimi, güvenilir firma bulmak ve firmaların ödeme düzeniyle ilgili kapsamlı bilgilere ilgili konu başlıklarımızdan ulaşabileceksiniz. Aşağıdan yorum yaparak ek iş talebinizi belirtebilir ve firmaların size ulaşmasını bekleyebilirsiniz. Kişisel bilgilerinizin güvenliği için yorumlarınızda telefon numarası belirtmemeniz önemle rica olunur.