Dağıtım İşi Veren Firmalar

Son dönemlerde ek iş arayan kişilerin en çok tercih ettiği işlerden bir tanesi de dağıtım işleridir. Dağıtım işleri, mesai saatlerinin esnekliği ve freelancer olarak yürütülebilir olması sebebi ile pek çok kişinin ilgi alanı dahilindedir. Dağıtım işleri neredeyse her tür firma tarafından verilebilmektedir. Kimi dağıtım işleri toplu dağıtım işi olmakla birlikte, kimi dağıtım işleri ise bireysel kurye hizmetleri etrafında şekillenebilmektedir. Dağıtım işi veren firmalar hem kuryeleri sağlayan firmalar ile anlaşarak dağıtıcı bulmaktadır, hem de bireysel olarak çalışma arkadaşları aramaktadır. Eğer siz de yarı zamanlı ya da tam zamanlı olarak dağıtım işi ya da kuryelik yapmak istiyorsanız, yapmanız gereken şey en kısa zamanda dağıtım işi veren firma araştırması yaparak iş başvurusunda bulunmak! Dağıtım işi veren firmalar sayesinde artık siz de ek gelir elde edebileceksiniz.

Dağıtım İşi Hakkında Detaylı Bilgi

Dağıtım işi dağıtılacak nesnelerin niteliği ya da hakim olduğunuz alanın genişliği göz önüne alınarak birbirinden farklı koşullarda gerçekleştirilebilmektedir. Bu iş kimi zaman bir kurye arabası eşliğinde yapılırken, kimi zaman yaya bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Dağıtım işinin aktif olarak gerçekleştirebilmesi için çoğu zaman 35 – 40 yaş üzeri bireyler tercih edilmemektedir. Bunun en büyük sebebi gün içerisinde sürekli olarak aktif ve hareketli olunması gerektiğidir. Bir dağıtımcı ya da bir kurye olarak adreslere hızlı teslimat konusunda yeteneğiniz ve yaşadığınız ya da iş yapacağınız şehir konusunda ayrıntılı bilginiz olması gerekmektedir. Eğer siz de adres bulma, yön belirleme konusunda nitelikli özelliklere sahipseniz ve dağıtım işi yapmak istiyorsanız bu işe uygunsunuz demektir. Dağıtım işi yapmaya karar verdiyseniz, kısa süre içerisinde birden fazla noktaya başvuruda bulunmanızı tavsiye ederiz. Böylece işe alınma ihtimalinizi yüksek tutmuş olursunuz. Şimdi Dilerseniz dağıtım işi veren firmaları beraber inceleyelim.

Dağıtım İşi Veren Firma Çeşitleri

Dağıtım işi veren firmalar genellikle üretici firmalar olabilmektedir. Ürettikleri noktadan ürünlerini hızlı bir şekilde market, şarküteri ya da mağazalara ulaştırmak isteyen firmalar pek çok kurye ya da kurye firması ile anlaşma yapmaktadır. Üretici firmalar genel olarak çok sayıda kurye ile birlikte çalıştığı için kurye sağlayıcı firmalar ile çalışmayı tercih edebilmektedir. Bundan dolayı kurye sağlayıcı firmalar ile anlaşma yapmanız da önerilerimiz arasında. Dağıtım işi veren firmalardan bir diğeri ise kargo şirketleridir. Yurt içi, Aras, MNG Kargo, UPS Kargo gibi kargo şirketleri sürekli olarak bireysel ya da toplu kargo hizmeti veren şirketlerdendir. Bu kargı şirketleri ehliyetli ya da ehliyetsiz olarak personel alımı yapmaktadırlar. Ehliyetli personeller genel olarak araba kullanılması gereken bölgelerde dağıtım gerçekleştirirken, ehliyetsiz personeller daha küçük bölgelerde belge ve benzeri kargoları araçsız olarak teslim etmektedirler. Dağıtım işi veren kamusal firmalardan bir tanesi de PTT’dir. PTT, devlete bağlı bir şirket olarak dağıtım işi vermektedir. Burada da kurye olarak görev alabilirsiniz.

Dağıtım işi veren özel süt ve peynir firmaları da bulunuyor. Bu firmalar dağıtıma özellikle önem gösterir çünkü ürünlerin kısa zaman içerisinde mağazaya ulaşması ürünlerin tazeliğini koruması açısından oldukça önemlidir. Siz de bu firmalardan birinden dağıtım işi alabilirsiniz.

    1. Ulya İsmayilova Kasım 5, 2018

    Yorum Yapın