Bir Kadın Evde Nasıl Para Kazanır?

Evde para kazanmak, tam zamanlı yaptıkları işlerden sıkılan veya bu işlerden kazandıkları gelirin yetersiz olması nedeniyle günümüzde birçok insanın tercih ettiği bir yöntemdir. Evden çalışma sistemi öylesine ilerledi ki, günümüzde evden çalışarak gelir sağlayacağınız birçok iş imkanı bulunuyor.

Ülkemizdeki kadınların büyük bölümü hiç düzenli bir işte çalışmamış ya da idarelik geçici işlerde çalışmıştır. Evlerine giren tek maaş kocalarının maaşı olmuştur. Bu nedenle ev kadınları, ev ekonomisine katkı sağlamak adına günümüzün sağladığı birbirinden farklı, evden ek gelir kazanma yollarına başvuruyor. Bu sayede artık kocalarından para istemek zorunda kalmıyorlar ve bir şeyleri başarmanın vermiş olduğu özgüven ve maddi yeterliliğe ulaşıyorlar.

Ev işleri yaparken aynı zamanda çalışmak için çok geç olduğunu düşünen ev hanımları, evden yapılabilecek birbirinden farklı iş fırsatlarını bu yazımızdan inceleyebilir.

Evde Nikah Şekeri Yapmak

Nikah şekerleri düğünlerin ve nikah törenlerinin vazgeçilmez bir unsurudur. Nikah şekeri ayrıca evden ek gelir sağlamak isteyen kadınlar için de önemli bir ek gelir kapısıdır. Ülkemizde birçok kadın evde nikah şekeri yaparak ek gelir sağlıyor.

Özellikle yaz aylarında, yani düğün sezonunun açılmasıyla evde nikah şekeri yapımı işinden ciddi miktarlarda ek gelir elde edilebiliyor. Nikah şekeri yapımı için 2-3 kişilik ekipler halinde çalışmanız hızlı çalışmanızı sağlar ve işin verimini artırır.

Evde Reçel Yap Sat

Evde reçel yapmak için ilk olarak mevsimsel meyveler veya reçellik ürünleri uygun fiyata nerede bulacağınız hakkında araştırma yapmalısınız. Evden reçel yapmak bazı sorumluluklar gerektirir. Öncelikle reçeli evde yapacağınız için herhangi bir katkı maddesi kullanmamanız gerekir.

Konserve gıda işi yapan kişilere sıklıkla dava açılabiliyor. Bunların bir bölümü saçma olsa da, bir bölümü ise meşru gıda zehirlenmeleri ile alakalı davalardır. Bu davaları engellemek için bu işte elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız.

Konserve gıda işinde hata yapmanıza neden olabilecek birçok faktör vardır. Bu işi yaparken hataları en hafife indirgemek adına piyasada adı geçen fason firmalar ile çalışmanız en uygunudur.

Sabun ve Mum Yapmak

Maliyeti oldukça düşük ve yapması da bir o kadar zevkli bir iş arıyorsanız bu sizin için biçilmiş kaftan. Bu işte dikkat etmeniz gerekenler göze hitap eden şekiller ve hoş renkler seçmektir.

Yaptığınız sabunları ve mumları minik iplikler ve ürünlerle süsleyerek güzelleştirebilirsiniz. Ürünlerinizi satmak için otantik ürün satan mağazalar ve internetten satış sayfalarından yararlanabilirsiniz. Mum yapmak en az sabun yapmak kadar basittir. Hazır mum parafinleri alıp farklı malzemelerle birleştirebilirsiniz ve harika dekoratif ürünler ortaya çıkarabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetmek

Bilindiği üzere artık çoğu firma sosyal medyaya önem veriyor. Sosyal medya mecralarında yapılan paylaşımları günün her saati cep telefonlarından takip ediyor.

Eğer sosyal medya ile ilgiliyseniz ve bu konuda tecrübeniz varsa bu işi kendiniz için evden yönetebileceğiniz kazançlı bir iş haline getirebilirsiniz.

Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanma

Firmalar ürünlerini veya hizmetlerini internet aracılığıyla insanlara pazarlamanız karşılığında size önceden belirlenmiş olan bir komisyon öder. Örneğin, bir müşteri sizin hizmetlerini sizin pazarladığınız bir siteden 40 TL’lik bir alışveriş yaptı. Firma bu alışverişten size ortalama 10-20 Tl arasında bir ödeme yapacaktır. Tabii ki, ödenecek komisyon miktarı firmadan firmaya değişiklik gösterebilir.

Online Ya Da Evde Özel Ders Verin

Eğitimli bir anneyseniz ve elinizde öğretmenlik diplomanız varsa eğitmenlik yapabileceğiniz öğrenciler her zaman vardır. Bu konuda katılabileceğiniz online platformlar bulunmaktadır. Kişisel ağlarınızı kullanarak insanların bu işi yaptığınızı bilmesini sağlayın.

E-Kitap Yazarak Para Kazanın

Eğer herhangi bir konuda uzmanlığınız varsa uzmanlığınızı veya hayal gücünüzü kullanarak bir e-kitap yazıp bunu internet üzerinden satabilirsiniz. Bu iş ilk zamanlarda hobi olarak yapabileceğiniz bir iş olsa da, okuyucularınız çoğaldığında hatırı sayılır bir kazanç elde etmeniz mümkün. Ayrıca, yazdığınız kitabın birçok insan tarafından satın alınarak okunmasının vereceği özgüven tarif edilemez.

Dadılık Yapın

Günümüzde çoğu evli çift iş temposundan dolayı çocuklarıyla düzenli bir şekilde ilgilenemiyor ve çareyi bakıcı tutmakta buluyor. Bu sektör kulağa her ne kadar yorucu gelse de, çocuklarla ilgilenmek ve onlarla zaman geçirmenin keyfi paha biçilemez. Eğer çocukları seviyorsanız, çocuk bakıcılığı hakkında eğitiminiz ve tecrübeniz de varsa bu işten düzenli ve iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.

Yemek Yaparak Para Kazanın

Günümüzde birçok insan sizin de düşündüğünüz gibi tam zamanlı işler dışında piyasadaki dalgalanmalar nedeniyle ek işe de ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle çoğu insanın evde yemek yapmaya pek vakti kalmıyor. Tam da bu noktada siz devreye giriyorsunuz.

Evinizden hazırlayacağınız yemekleri yakın çevrenizden birkaç aile ile anlaşarak her hafta organik, sağlıklı ve ekonomik olarak bu ailelere satabilirsiniz. Tabii ki, konu yemek olunca hijyene değinmeden edemeyeceğiz. Yemek hazırladığınız ortamın steril bir ortam olması son derece önemlidir. Aksi takdirde herhangi bir müşterinin sizin yaptığınız bir yemekten dolayı sağlık sorunu yaşaması sizin için ciddi problemlere neden olabilir.

Örgü İşi Yaparak Para Kazanın

Son zamanlarda örgü modası oldukça yaygın hale geldi. Atkılar, kazaklar, bereler ve büyük örgü battaniyeler bile moda oldu. Modaya uygun çeşitli modelleri takip ederek sevilen modelleri kendinize özgü bir şekilde baştan yaratabilirsiniz. Bitirdiğiniz Örgü modellerini isterseniz internetten pazarlayabilir veya çeşitli mağazalar ile anlaşarak satabilirsiniz. Ayrıca örgü örmek size para kazanmanın dışında psikolojik olarak iyi gelir ve panik atağı azaltır.