Belediyelerin Ev Hanımlarına İş İmkanı

Günümüzde pek çok il ve ilçede belediyelerin ev hanımlarına iş imkanı sunduğunu görmekte ve her yıl bu imkanlar dahilinde yeni iş kollarına ve sektörlere yer verildiğine şahit olmaktayız. İkamet ettiği il ya da ilçe belediyelerinin sunmuş olduğu bu imkanları değerlendirmek ve aile bütçesine katkı sağlamak isteyen ev hanımları bu konudaki kapsamlı bilgiye yazımızın devamında ulaşabilirler. Sosyal belediyecilik anlayışının nimetlerinden hepimiz faydalanalım.

Belediyelerden iş alabilmek için net olmamakla birlikte, ev hanımı olarak bazı destek kriterlerini taşıyor olmanız beklenmektedir. Bunlar küçük çocuk sahibi olup onlara bakmakla yükümlü olmak, yeni doğum yapmış olmak ve geçim sınırının altında yaşıyor olup gelir sağlamak üzere iş desteğine ihtiyacınız olduğunu belgelendirebilmek şeklinde sıralanabilir. Bu başlığı araştırıyorsanız zaten bu gibi durumlardan birini taşıyor olduğunuzu varsayabiliriz. Belediyelerin istihdam olanaklarından faydalanmak için öncelikle ikametinizin bulunduğu il veya ilçe nüfus müdürlüğüne giderek güncel ikametinizi edinmelisiniz. Yine ikamet bölgenizin bağlı bulunduğu belediyeye giderek ilgili birime başvuru yapmanız gerekecektir. Bu konuda belediyedeki memurlar ayrıntılı bilgi sahibi olamayabiliyor ve sizleri ilgili birime yönlendiriyorlar. Ön bilgi almak ve toplamanız gereken evraklar hakkında listeye ulaşmak için ilgili belediyeye danışmanız şarttır.

Belediyenize danışıp istihdam talebinizi iletip yönlendirildikten sonra genellikle size dönüş yapılmasını beklemektesiniz. Belediye tarafından ev hanımlarına sunulan iş imkanları genel itibariyle; dikiş atölyeleri, temizlik işleri veya nadiren gelişmekte olan evden çağrı merkezi personeli olarak istihdam sağlamaktadır. Ev hanımı olarak belediyeniz aracılığıyla yapabileceğiniz iş seçenekleri sizlere ayrıntılı olarak açıklanacak ve tercihinize sunulacaktır. Belediye güvencesiyle iş sahibi olmak ve düzenli gelir elde etmek için vakit kaybetmeden ilgili belediyeye müracaat etmenizde fayda var. Yine belediyenin işe aldığı personelin sigorta ve çalışma saatleri konusunda da şartları oldukça iyidir. Ben ev hanımıyım, evde oturup eşimin kazandığı parayla geçinmek durumundayım diye düşünmeyip, devletin ve belediyelerin sizlere sunduğu iş imkanlarını değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

Daha önce belediyelerden iş alan ev hanımları konu altına yorum yazarak tecrübelerini bizlerle paylaşabilir ve belediyeler aracılığıyla istihdam edilmek isteyen diğer ev hanımı okuyucularımızı yönlendirebilirler. Paylaşabileceğiniz en ufak güncel bir tecrübe, ihtiyaç sahibi ev hanımlarına bir umut ve ışık olacaktır. İlgi ve alakanıza şimdiden çok teşekkür ediyoruz.

  1. EliF Bozkurt YILMAZ Ekim 19, 2018
  2. Nurdan Topçu Ekim 25, 2018
  3. Nurdan Topçu Kasım 2, 2018
  4. Sinem Kasım 4, 2018
  5. Hulya kanar Kasım 12, 2018
  6. Nilgün Kasım 20, 2018
  7. ŞERİFE Kasım 22, 2018
  8. Aslıhan Yiğit Kasım 23, 2018
  9. Ayten Kasım 26, 2018
  10. İnci çetin Aralık 8, 2018
  11. Asiye Aralık 26, 2018
  12. Zehra Akça Güler Ocak 13, 2019
  13. Sühendan Bayraktaroglu Şubat 7, 2019
  14. Hatice Şubat 17, 2019
  15. Sacide Temmuz 1, 2019
  16. Asuman Yılmaz Temmuz 16, 2019

  Yorum Yapın