Bebeğimle Çalışabileceğim İş Arıyorum

Eğer bir bebeğiniz varsa ve bebeğiniz ile beraber çalışacağınız bir iş arıyorsanız yapmanız gereken şey elbette bebeğinizle çalışmanıza engel olmayacak bir iş bulmak! Eğer siz de bebeğimle çalışabileceğim bir iş arıyorum diyenlerdenseniz sizin için bu yazıda oldukça işinize yarayacak iş çeşitlerinden bahsedeceğiz. Bu işler sayesinde hem bebeğinizi ihmal etmek zorunda kalmayacaksınız, hem de çalışarak bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılamak konusunda eşinize yardımcı olmuş olacaksınız.

Özellikle yeni bebeği olduğundan dolayı yaptığı işi bırakmak zorunda olan kadınların belli bir süreliğine farklı bir işi yapmak zorunda kalmaları oldukça doğal. Çünkü örneğin eğer ofis çalışanı iseniz, bebeğiniz doğduktan sonra onu beslemeniz ve kişisel bakım sağlamanız gerekeceği için bebeğinizi bırakmak istemiyorsunuz. Bu durumu çok iyi anlıyoruz. Eski işinize dönemeseniz de, ya da ev hanımı iseniz, bütçeye katkı sağlamak için dışarıya çıkamasanız da bebeğiniz ile beraber yapabileceğiniz çok sayıda iş var. Dilerseniz şimdi bu işlere beraber göz atmaya başlayalım.

Bebek ile Beraber Yapılabilecek İşler Nelerdir?

Bebeğinizle hem evde yapabileceğiniz, hem de dışarda yapabileceğiniz bazı işler var. Gelin bunlara göz atalım.

Çocuk bakma işi: Eğer bebeğiniz küçük ise ve çok fazla ilgi istemiyor ise, siz de bu süreçte başka çocuklara bakabilirsiniz. Çocuklarına bakacağınız kişinin evine bebeğiniz ile gidebilirsiniz. Çocuk bakma işi sayesinde eğer çocuğunuz 5 ile 7 yaş arasında ise, çocuğunuz yeni arkadaşlar da edinebilir. Bu sayede bebeğiniz ya da çocuğunuz ile hem para kazanmış olacaksınız, hem de çocuğunuzu dışarı çıkarmış, onun sosyalleşmesini sağlamış olacaksınız.

Evde davetiye hazırlama işi: Kuşkusuz düğün organizasyonları özellikle gelin ve damat başta olmak üzere evlenen kişilerin aileleri için de çok yorucu dönemlerdir. Bundan dolayı bazı ufak tefek el işleri için bu tür zamanlarda yardımcı eleman aranmaktadır. Eğer siz de el becerinize güveniyorsanız evde davetiye hazırlama işini yapabilirsiniz.

Evde kına paketleme işi: Evde kolay bir şekilde bebeğiniz uyurken yapabileceğiniz bir diğer iş ise kına paketleme işidir. Küçük paketler ve kınalar ile yapacağınız bu iş hem kısa sürer, hem de herhangi bir yetiştirme saati olmadığından dolayı çocuğunuz uyuduktan sonra raaht bir şekilde biririlebilir.

Evde yemek yapıp satma işi: Çocuğunuzu uyuttuktan sonra evdeki diğer bireyler ve kendiniz için yemek yaparken, bir başka aile için de yemek yaparsanız, çok fazla ekstra zaman harcamadan para kazanmış olabilirsiniz. Özellikle her bireyi çalışan ailelerde yemekler kimi zaman dışarıdan alınabilmektedir ve dışarıdan alınan bu yemekler yerine neredeyse her aile aslında ev yemeklerini tercih etmektedir. Bu tür bildiğiniz ailelere ev yemeği hazırlama işini teklif ederseniz yüksek ihtimalle olumlu cevaplar alırsınız. Ayrıca yakın sosyal çevrenizde bu durumun bilinmesini istemiyorsanız da internete anonim bir ilan verebilir ve isteyen kişilerin sizi araması için numara bırakabilirsiniz. Bu şekilde sipariş usulü çalışabilirsiniz. Bu iş özellikle düzenli bir iş olduğundan dolayı yüksek oranda paralar kazandırabilir. Ayrıca yemek yapma malzemeleri de karşı aile tarafından karşılandığından dolayı evde yemek yapıp satma işi son derece karlı bir iştir.

  1. Mihriban Özdemir Eylül 28, 2018
  2. Semra Demirtas Eylül 29, 2018
  3. Aygün Ekim 3, 2018
   • admin Dilek Eronat Ekim 6, 2018
  4. Seher Ekim 3, 2018
  5. Gülşah Nisan 12, 2019

  Yorum Yapın