Akşamları Ek İş Ne Yapabilirim?

Gündüz çocuk bakan veya ev işleriyle ilgilenen ev hanımları akşamları ek iş ne yapabilirim araştırmasıyla boş kalan vaktinde gelir sağlamak üzere girişim planlıyorlar. Akşam saatlerinde evde yapılabilecek işler kısıtlı olsa da, bu saat diliminde planlayacağınız bazı ek iş modelleriyle gelir sağlamanız mümkün. Akşamları ek iş yapmak isteyen ev hanımları için tavsiye ve tespitlerimizi tazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Akşam evden çıkmadan ek iş yapmak isteyen hanımlar, daha çok online iş modellerine yönelmekteler. Bunlar makale yazarlığı, bloggerlık veya sosyal medya odaklı iş fikirleri olarak öne çıkıyor. Bizler, online işler için kendisini uygun bulan hanımlara, makale yazarlığı ve blogger olmayı birleştirerek, kendi yayınlarını kendi sitelerinde yayınlayarak bir trafik sağlamak ve bu trafiğin reklam gelirine dönüştürülmesini tavsiye ediyoruz. Bu, birkaç hafta pratik yaptıktan sonra hızlandırabileceğiniz ve sürekli olarak büyütebileceğiniz bir ek iş modelidir. Bununla birlikte, sosyal medya hesaplarınızı da gelir kapısına dönüştürebilirsiniz. Örneğin Facebook profilinize bağlı bir sayfa açarak, hedef kitlenizin o sayfayı beğenmesini sağlayacaksınız. Sayfa beğenisi 100.000 veya üzeri olduğunda bu sayfaya kolaylıkla reklam alabilirsiniz. Hanımların en çok yemek tarifi ve el işi üzerine yayın ve paylaşım yapan sayfalara ilgi gösterdiğini hatırlatalım. Yine Instagram üzerinden evde yaptığınız el işlerini de satabilirsiniz. Buna Instagram Butiği denmektedir. Konuyla ilgili ayrıntılı bir makale hazırlayacağız.

Akşam sahada bir ek iş yapmak isterseniz, çocuk bakıcılığı veya kokteyl garsonluğu gibi ek işlere yönelebilirsiniz. Bunun için ortalama 4 ila 6 saat mesai yapmanız beklenebilir. Bu süre sizin için uygunsa eşiniz için de sakıncası yoksa, özel kokteyllerde garsonluk yaparak güzel bir gelir elde edebilirsiniz. Bunlara alternatif olarak, akşamları yaşlı ve hasta bakıcılığı yapabilirsiniz. Bu iş biraz daha zahmetli olsa da kazanç potansiyeli de aynı oranda artacaktır. Gerçekten gelire ihtiyacınız varsa ve bu zorlukların üstesinden gelebileceğinizi düşünüyorsanız bakıcı ilan sitelerini ziyaret ederek ilgili kategorilerden yaşlı, hasta veya çocuk bakıcılığı başlığı altında açılan ilanları inceleyebilirsiniz. Akşamları ek işe ihtiyacı olan hanımlar için en uygun ve en sık tercih edilen iş modelleri bunlardır. Eğer bekar bir hanımsanız akşam için daha farklı iş modelleri de mevcuttur. Bunlar da, club ve barlarda garsonluk olarak örneklendirilebilir. Bu her hanımın içine sinmese de gelir seviyesi yüksek bir çalışma konseptidir. İçinizin rahat olacağı, çalışanına saygılı ve sahip çıkan pek çok güvenilir gece işletmesi mevcuttur.

Daha önce akşamları ek iş yapmış okuyucularımız tecrübe ve tavsiyelerini konu altından yorum olarak bizlerle paylaşabilirler. Akşam çalışacak hanımlar için olası risk ve tehlikelere karşı da uyarılarınızı ve alınması gereken önlemler konusunda da tavsiyelerinizi bekliyoruz. Umuyoruz faydalı bir yazı olmuştur, okuduğunuz için teşekkür eder, bol şans dileriz.